Vēstnieks I. Lieģis atvadu vizītē apmeklē Slovēniju

28.01.2016. 17:44

27. janvārī vēstnieks Imants Lieģis piedalījās Slovēnijas Valsts prezidenta Boruta Pahora (Borut Pahor) un Ministru prezidenta Miro Cerara (Miro Cerar) ikgadējā Jaungada pieņemšanā Slovēnijā akreditētajiem vēstniekiem.

Uzrunās prezidents un Ministru prezidents norādīja, ka šogad Slovēnija atzīmē 25. gadadienu kopš neatkarības atgūšanas. Tāpat abas amatpersonas vērsa uzmanību, ka ir nepieciešams meklēt kopīgu risinājumu Eiropas bēgļu krīzei, kā arī pauda atbalstu bijušajam Slovēnijas prezidentam Danilo Turkam (Danilo Türk), kandidējot uz ANO ģenerālsekretāra amatu.  

Savas atvadu vizītes laikā 28. janvārī vēstnieks I. Lieģis tikās ar Slovēnijas valsts amatpersonām. Sarunā ar Slovēnijas Nacionālās asamblejas priekšsēdētāju Milanu Brglezu (Milan Brglez) puses vienojās stiprināt Latvijas un Slovēnijas parlamentāro sadarbību. Tikšanās laikā ar Slovēnijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāri Dragoļubu Benčinu (Dragoljuba Benčina) amatpersonas apliecināja vēlmi turpināt viedokļu apmaiņu abpusēji interesējošos jautājumos, īpaši saistībā ar Šengenas zonas saglabāšanu, nepieciešamību nodrošināt Eiropas Savienības (ES) ārējo robežu un vajadzību pēc “vairāk, nevis mazāk Eiropas” krīzes risināšanai. Vēstnieks raksturoja drošības situāciju Latvijā un reģionā, un uzvēra Varšavas samita nozīmi, lai panāktu ilgstošu NATO sabiedroto klātbūtni Latvijā, ņemot vērā Krievijas neprognozējamību un pēdējā laika agresiju Ukrainā. Abas Slovēnijas amatpersonas arī pateicās Latvijai par solidaritāti, pagājušajā gadā nosūtot divdesmit Latvijas policistus uz Horvātijas robežu, lai palīdzētu Slovēnijai regulēt migrantu plūsmu.

Vizītes laikā Slovēnijā vēstnieks arī apmeklēja Nīderlandes prezidentūras ES Padomē organizētās darba pusdienas ES dalībvalstu un kandidātvalstu vēstniekiem ar Slovēnijas Bankas vadītāju Boštjanu Jazbeku (Boštjan Jazbec). B. Jazbeks sarunā ar vēstniekiem uzsvēra nepieciešamību pēc iespējas ātrāk veidot ES banku savienību.

Vēstnieks Imants Lieģis rezidē Ungārijā, Budapeštā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā