Latvijas vēstnieks piedalās Horvātijas Žurnālistu asociācijas konferencē “Nezināmā Latvija”

24.11.2015. 12:02

23. novembrī vēstnieks Imants Lieģis Zagrebā uzstājās Horvātijas Žurnālistu asociācijas organizētajā konferencē “Nezināmā Latvija”.

Savā lekcijā vēstnieks informēja par Latvijas politisko situāciju kopš neatkarības atgūšanas un ceļu uz iestāšanos Eiropas Savienībā un NATO, kā arī informēja par pēdējām parlamenta un prezidenta vēlēšanām. Vēstnieks uzsvēra, ka drošības situācija kopš Latvijas pievienošanās ES un NATO 2004. gadā ir krasi mainījusies. “Ja 2004. gadā jutāmies tik droši kā nekad, tad 2014. gadā – apdraudēti kā nekad, ņemot vērā Krievijas agresiju un hibrīdkara draudus.” Raksturojot ekonomisko situāciju Latvijā, I. Lieģis uzsvēra valsts veiksmīgo izeju no 2008.–2009. gada ekonomiskās krīzes, veicot taupības pasākumus un strukturālās reformas.

Konference ir Horvātijas Žurnālistu asociācijas pasākums “Nezināmā valsts”, kurās ārvalstu diplomāti iepazīstina ar savām valstīm Horvātijas žurnālistus un citus interesentus. To organizēja vēstnieks Vladimirs Mateks (Vladimir Matek) no 2009.-2013. gadam bija nerezidējošais vēstnieks Latvijā ar rezidenci Stokholmā. Pasākumu apmeklēja ap 100 dalībnieku.

Vēstniecība izsaka pateicību Latvijas goda konsulam Horvātijā Davoram Šarinam (Davor Šarin) par palīdzību Latvijas prezentēšanā.

Vēstnieks Imants Lieģis rezidē Ungārijā, Budapeštā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā