Ungārijā atzīmē Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu

13.11.2015. 16:07

12. novembrī ar uzrunu Budapeštas Mūzikas centrā vēstnieks Ungārijā Imants Lieģis atklāja svinīgo pieņemšanu par godu Latvijas neatkarības proklamēšanas 97. gadadienai.

Uzrunā klātesošajiem vēstnieks izteica pateicību Ungārijas valdībai par izrādīto solidaritāti un ieguldījumu reģiona drošībā, patrulējot NATO gaisa telpā Baltijā. I. Lieģis norādīja, ka Latvijas–Ungārijas sadarbība ar pārējiem NATO sabiedrotajiem būs īpaši svarīga, gatavojoties NATO samitam Varšavā, kad uzsvars tiks likts uz teritoriālo aizsardzību un atturēšanos.

Vēstnieks arī uzsvēra, ka nozīmīgākā Latvijas–Ungārijas sadarbība šogad bija saistīta ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē gada pirmajā pusē. “Esam gandarīti, ka vēstniecība šajā laikā varēja iepazīstināt Ungārijas publiku ar Latvijas kultūru, organizējot Latvijas mākslinieku uzstāšanos, kā arī rīkoja diskusijas ES dalībvalstu vēstniekiem ar augsta līmeņa Ungārijas amatpersonām.”Vēstnieks arī pateicās visiem sadarbības partneriem par palīdzību sekmīgas Latvijas prezidentūras ES Padomēorganizēšanā un pasniedza atzinības rakstus.

Svētku pieņemšanas oficiālo daļu papildināja Budapeštas koris “Vāndor” (Budapesti Vándor Kórus), kura izpildījumā, pēc latviešu koristes iniciatīvas, izskanēja latviešu tautasdziesmas un komponista Mārtiņa Brauna skaņdarbs "Saule, Pērkons, Daugava". Koris “Vāndor” pastāv jau 79 gadus, un ir dažādu nacionālo un starptautisko koru sacensību laureāts.  

Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja Ungārijas valdības, ārvalstu diplomātiskā korpusa un Latvijas diasporas pārstāvji, kā arī vēstniecības sadarbības partneri kultūras un ekonomikas jomās.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā