Ungārija ir lepna par patrulēšanu NATO gaisa telpā Baltijā

29.10.2015. 18:56

29. oktobrī Latvijas vēstnieks Ungārijā Imants Lieģis un Lietuvas vēstniece Ungārijā Rasa Kairiene tikās ar Ungārijas aizsardzības ministru Ištvānu Šimičko (István Simicskó), lai pārrunātu aktuālos drošības politikas jautājumus. 

Vēstnieki izteica pateicību ministram par izrādīto Ungārijas solidaritāti un ieguldījumu reģiona drošībā, patrulējot NATO gaisa telpā Baltijā, kā arī Ungārijas karavīriem, piedaloties mūsu reģiona mācībās. Ministrs uzsvēra, ka Ungārija ir lepna, ka var piedalīties Baltijas gaisa telpas patrulēšanā. Savukārt kopīgas militārās mācības ir svarīga pieredze un lieliska iespēja novērtēt savus spēkus. Tikšanās laikā arī tika pārrunāta iespējamā pieredzes apmaiņa bruņo spēku iesaistei robežu darbā. Ministrs I. Šimičko informēja, ka Ungārija apsver iespēju sūtīt trīs karavīrus uz Baltijas valstu NATO bāzēm.

Ministrs norādīja, ka mūsdienu drošības izaicinājumi un draudi ir saistīti gan ar migrāciju, gan arī Krievijas agresiju pēdējos gados. Vēstnieks I. Lieģis uzsvēra stratēģiskā komunikācijas nozīmi un aicināja Ungāriju sūtīt ekspertus uz NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru Rīgā pieredzes iegūšanai. Ministrs apsolīja apsvērt ekspertu nosūtīšanas iespēju.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā