Vēstnieks izsaka pateicību Ungārijas aizsardzības ministram par gaidāmo dalību NATO gaisa telpas patrulēšanā Baltijas valstīs

17.08.2015. 17:34

17. augustā Latvijas vēstnieks Ungārijā Imants Lieģis kopā ar ASV vēstnieci un Lietuvas un Zviedrijas pagaidu pilnvarotajiem lietvežiem Ungārijā piedalījās Ungārijas aizsardzības ministra Čabas Hendes (Csaba Hende) organizētajā Ungārijas karavīru nosūtīšanas ceremonijā saistībā ar dalību NATO gaisa telpas patrulēšanā Baltijas valstīs, kas norisinājās aviācijas bāzē Kečkemētā.

Tiekoties ar ministru, vēstnieks izteica pateicību par Ungārijas izrādīto solidaritāti, iesaistoties gaisa patrulēšanas nodrošināšanā NATO gaisa telpā virs Baltijas. Savā uzrunā karavīriem Ungārijas aizsardzības ministrs norādīja uz NATO kaimiņvalstu spēku demonstrāciju, tajā skaitā pieminot faktu, ka nesen NATO lidmašīnas pacēlās divdesmit divas reizes nedēļas laikā, kad Krievijas lidmašīnas tuvojās NATO gaisa telpai pie Baltijas valstu robežām. Viņš arī norādīja, ka šī ir pirmā reize septiņdesmit gadu laikā, kad Ungārijas gaisa spēki piedalīsies operācijā ārpus valsts robežām.

Lēmumu par piedalīšanos NATO gaisa telpas patrulēšanā Baltijas valstīs Ungārija pieņēma jau 2012. gada Čikāgas samitā. Ungārija pirmo reizi gaisa telpas patrulēšanas misiju Baltijas valstīs veiks no šī gada septembra līdz decembrim ar četrām „Gripen” tipa lidmašīnām un 114 karavīriem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā