Saeimas Ārlietu komisijas delegācija apmeklē Ungāriju

12.06.2015. 17:34

No 10. līdz 12. jūnijam Budapeštā darba vizītē uzturējās Latvijas Republikas Saeimas Ārlietu komisijas delegācija, lai tiktos ar Ungārijas Nacionālās Asamblejas komisiju un tās priekšsēdētāju Žoltu Nēmetu (Zsolt Németh), Ārlietu un tirdzniecības ministrijas Valsts sekretāra vietnieku Lāslo Sabo (László Szabó), Aizsardzības ministrijas Valsts sekretāra vietnieku Pēteru Šikloši (Péter Siklósi) un Ministru prezidenta biroja ģenerāldirektori Oršoju Kurucu (Orsolya Kurucz).

Sarunu laikā parlamentārieši uzsvēra, ka Latvijai un Ungārijai sakrīt skatījums daudzos starptautiskos jautājumos, kuros ir būtiski sadarboties. Uzmanība ir jāpievērš gan drošības, gan arī ekonomiskās drošības jautājumiem. Puses sarunās atzīmēja NATO nozīmi un lomu drošības stabilizēšanā Baltijas valstīs un Centrāleiropas reģionā. Savukārt Eiropas Savienībai (ES) ir jābūt vienotai un solidārai gan migrācijas jautājumā, gan arī sankciju jautājumā pret Krieviju, lai panāktu risinājumu.

Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš ungāru pusei izteica pateicību par patrulēšanu Baltijas gaisa telpā, kas plānota no šī gada septembra līdz decembrim. Savukārt Ž. Nēmets apsveica Latviju ar veiksmīgu prezidentūru ES Padomē. Tikšanās laikā ar Ārlietu un tirdzniecības ministrijas pārstāvjiem tika pārrunātas arī iespējas uzlabot divpusējo tirdzniecību un turpmākās sadarbības perspektīvas.

12. jūnijā vēstniecība organizēja delegācijai tikšanos ar Ungārijas domnīcām, žurnālistiem un akadēmiķiem, lai pārrunātu aktuālo politisko un ekonomisko situāciju Ungārijā.

Saeimas Ārlietu komisijas delegācija vizītē uzturējās, atsaucoties Ungārijas Nacionālās Asamblejas Ārlietu komisijas uzaicinājumam. Delegāciju vadīja Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (Vienotība), tās sastāvā bija komisijas sekretārs Sergejs Potapkins (Saskaņa) un komisijas deputāti Artis Rasmanis (ZZS) un Jānis Dombrava (VL–TB/LNNK).

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā