Vēstnieks Imants Lieģis Slovēnijas kinotēkai dāvina Latvijas filmu kolekciju

09.06.2015. 20:04

9. jūnijā Ļubļanā Latvijas vēstnieks Imants Lieģis Slovēnijas kinotēkai pasniedza pirmo Latvijas filmu DVD kolekciju.  Kinotēkas direktora vietnieks Andrejs Šprahs (Andrej Šprah), saņemot dāvanu, uzsvēra, ka Latvijas filmu kolekcija būs lielisks papildinājums kinotēkas krājumiem, jo tās mērķis ir ne tikai popularizēt Slovēnijas filmas, bet arī iepazīstināt skatītājus ar citu valstu kultūru. Turklāt šāds bagāts filmu krājums ļaus slovēņiem uzzināt vairāk par Latvijas kino.

Savukārt A. Šprahs pasniedza vēstniekam savu grāmatu par dokumentālo filmu lomu valstu politisko pārmaiņu laikā, kurā ir arī slavenajam latviešu režisoram Jurim Podniekam veltīta sadaļa, kura talantu savulaik A. Špraham ir bijusi iespēja iepazīt ar filmu „Vai viegli būt jaunam?”

Latvijas filmu izlase ir 25 DVD kolekcija ar 70 filmu ierakstiem, kas tapusi sadarbojoties Nacionālajam kino centram ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu, lai prezentētu Latvijas audiovizuālās kultūras bagātības.

Vēstnieks Imants Lieģis rezidē Ungārijā, Budapeštā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā