Slovēnijas publiskās administrācijas ministrs uzsver vienota digitālā tirgus iespējas

09.06.2015. 19:20

9. maijā vēstnieks Ungārijā Imants Lieģis kā Eiropas Savienības (ES) prezidējošās valsts vēstnieks organizēja darba tikšanos ES dalībvalstu un kandidātvalstu kolēģiem ar Slovēnijas publiskās administrācijas ministru, Ministru prezidenta vietnieku Borisu Koprivnikaru (Boris Koprivnikar), lai pārrunātu aktualitātes Eiropas digitālās politikas jomā.

B. Koprivnikars uzsvēra, ka atbalsta Latvijas prezidentūras prioritātes, gan ļoti būtiskajā digitālajā dienas kārtībā, gan arī, veicinot ES ārpolitisko sadarbību. Digitālajā jomā Slovēnija par svarīgu uzskata pieeju resursiem un savienojumiem, telekomunikāciju savienojumu ātruma uzlabošanu un vienoto digitālo tirgu, kas sniedz jaunas iespējas it īpaši mazajām valstīm. Patērētājiem ir jābūt pirmajā vietā un ir svarīgi viņus aizsargāt. Nepieciešams ir radīt inovatīvu vidi, nodrošināt pieeju informācijai un ciešu sadarbību starp valdību, pētniekiem un rūpniecības jomas pārstāvjiem.

Atbildot uz vēstnieku jautājumiem par situāciju reģionā, B. Koprivnikars norādīja, ka ar Rietumbalkānu valstīm tradicionāli ir bijušas draudzīgas kaimiņattiecības, un Slovēnija turpinās atbalstīt to tuvināšanos ES. Savukārt imigrācijas jautājumā valstīm ir jābūt solidārām par bēgļu uzņemšanu, bet vienlaikus piesardzīgām, domājot par iekšpolitisko situāciju valstīs.

Vēstnieks Imants Lieģis rezidē Ungārijā, Budapeštā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā