Ungārijā Ziedu mākslas festivālā ieskandina latviešu vasaras saulgriežus

06.06.2015. 16:01

5. jūnijā Ungārijā, Fehērvārčurgo 11. Ziedu mākslas festivāla ietvaros tika ieskandināti latviešu vasaras saulgrieži. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja noklausīties floristikas speciālistes Aijas Žagariņas prezentāciju par Līgo tradīcijām un ziedu kārtošanu, noskatīties Jāņu vainaga pīšanas paraugdemonstrējumu, kā arī pašiem piedalīties vainagu tapšanas procesā. Savukārt Oskara Patjanko kapela priecēja publiku ar Līgo dziesmām. Apmeklētāji varēja baudīt alu „Brālis” un maiznīcas „Liepkalni” gardumus.

Uzrunājot pasākuma dalībniekus, vēstnieks Ungārijā Imants Lieģis izteica pateicību pasākuma organizētājiem Andželikai un Ģorģam Kārojiem (Angelica, György Károlyi) par labo sadarbību un iespēju festivālā prezentēt latviešu Līgo svētku tradīcijas.

Ziedu mākslas festivāls ir ikgadējs pasākums, kas šogad norit no 5.-7. jūnijam. Latvija šogad pasākumā piedalās kā goda viesis saistībā ar prezidentūru Eiropas Savienības Padomē. Festivāls tradicionāli tiek rīkots Kāroji pils dārzā. Tā mērķis ir savest kopā Eiropas dārzu speciālistus. Šogad festivālā piedalās lektori no Ungārijas, Luksemburgas, Ēģiptes un Latvijas. Apmeklētāji var aplūkot un iegādāties ar dārza tēmu saistīto produkciju vairāk nekā 80 stendos. No Latvijas ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu šogad piedalās un savu produkciju prezentē „Latvijas humusvielu institūts”.

Folkloristes un mūziķu dalību pasākumā, kā arī cienastu Latvijas stendā nodrošināja Latvijas vēstniecība Ungārijā.

 

Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā

1124 Budapest, Vas Gereben utca 20, Hungary

Telefons: (36) 1 310 72 62

Fakss: (36) 1 249 29 01

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Mājas lapa: www.mfa.gov.lv

Seko līdzi Ārlietu ministrijai: icon-facebook     icon-flickr

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā