Vēstnieks Ungārijā informē par Latvijas prezidentūras paveikto, gatavojoties Parīzes Klimata konferencei

26.05.2015. 18:51

26. maijā vēstnieks Ungārijā Imants Lieģis uzstājās konferencē Budapeštā „No Limas līdz Parīzei: klimata pārmaiņu likmes un iespējas ES un V4 reģionā”.

Vēstnieks uzsvēra, ka Eiropas Savienība (ES) spēlē nozīmīgu lomu klimata sarunās. Latvija prezidentūras ES Padomē laikā aktīvi ir atbalstījusi un sadarbojusies ar Francijas partneriem, lai virzītu un uzturētu kopīgu ES nostāju un sagatavotos Apvienoto Nāciju (ANO) Klimata konferencei Parīzē šī gada beigās.

Atsaucoties uz 6. marta ES vides ministru vienošanos par ES kopīgo dokumentu attiecībā uz ES iecerētajām nacionāli noteiktajām saistībām  emisiju samazināšanai, vēstnieks uzsvēra ES politisko gatavību īstenot visaptverošus pasākumus klimata pārmaiņu mazināšanai arī turpmāk.

I. Lieģis arī informēja, ka Latvija cieši sadarbojas ar Eiropas Ārējās darbības dienestu un Eiropas Komisiju, un augstu vērtē Klimata Diplomātijas rīcībplāna veicināšanu, kas saskan ar Latvijas prezidentūras prioritāti – ES lomas stiprināšanu globālā mērogā.  „Klimata Diplomātijas rīcībplāns ir lielisks instruments, lai stiprinātu ES redzamību un lomu ārpolitikā,”  norādīja vēstnieks.

Konferenci atklāja Francijas Valsts prezidenta padomniece klimata un vides sarunās Marija-Elēna Obēra (Marie-Hélène Aubert) un Ungārijas Valsts prezidenta biroja vides ilgtspējības jautājumu direktors Čaba Koroši (Csaba Kőrösi).

Minēto konferenci organizēja Francijas vēstniecība Ungārijā sadarbībā ar Reģionālo vides centru, Polijas vēstniecību un Polijas institūtu Ungārijā, Nīderlandes, Čehijas un Slovākijas vēstniecībām Ungārijā, un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Ungārijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā