Eiropas ekonomiskās krīzes pārvarēšanai nepieciešama valstu vienotība

20.05.2015. 16:41

19. maijā vēstnieks Ungārijā Imants Lieģis kā Eiropas Savienības (ES) prezidējošās valsts vēstnieks organizēja darba tikšanos ES dalībvalstu, kandidātvalstu un Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas valstu kolēģiem ar Ungārijas Centrālās Bankas vadītāju Ģorģu Matolči (György Matolcsy).

Tikšanās laikā Ģ. Matolči uzsvēra, ka Eiropā ir nepieciešama vienotība, lai līdz galam pārvarētu ekonomisko krīzi. Ungārija ir pateicīga ES par tās fondiem, ar kuru palīdzību ES valstis var izkļūt no krīzes.

Fiskālās konsolidācijas shēma, kā arī Ungārijas izvēlētais modelis, kurā apvienota tradicionālā ekonomiskā politika ar netradicionālo, ir devuši rezultātus. Ungārija papildus taupības pasākumiem vienlaikus strādā pie jaunu darba vietu radīšanas un turpina arī pievērst uzmanību mazajiem un vidējiem uzņēmumiem izaugsmes fonda shēmas ietvaros. Lai pabeigtu iesāktās reformas, Ungārijai ir nepieciešama politiskā stabilitāte, sadarbība starp Centrālo banku un valsti, un jauna valdības pieeja biznesa sektoram.

Diskusijas gaitā Ungārijas Centrālās Bankas vadītājs atzinīgi novērtēja Latvijas panākumus finansiālās krīzes pārvarēšanā. Turklāt, kā norādīja Ģ. Matolči: „Latvijas lēmums pievienoties eirozonai bija apsveicams gan ģeopolitisku, gan ģeoekonomisku iemeslu dēļ!”

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā