Horvātijas Ministru prezidents atbalsta ES bēgļu kvotu politiku

19.05.2015. 18:12

18. maijā vēstnieks Horvātijā Imants Lieģis kā Eiropas Savienības (ES) prezidējošās valsts vēstnieks organizēja darba tikšanos ES dalībvalstu kolēģiem ar Horvātijas Ministru prezidentu Zoranu Milanoviču (Zoran Milanović), kurš šonedēļ piedalīsies ES Austrumu partnerības samitā Rīgā.

Ministru prezidents uzsvēra, ka Horvātijas ārpolitikas prioritāte ir kaimiņu politika un kaimiņvalstu, īpaši Serbijas un Bosnijas un Hercegovinas integrācija ES. Vienlaikus Horvātija seko līdzi arī Austrumu partnerības valstu progresam. Z. Milanovičs atzīmēja, ka Horvātija ir gatava uzņemt bēgļus saskaņā ar kopīgo ES vienošanos par kvotām, jo izprot migrācijas un bēgļu politikas jautājuma nozīmīgumu. Runājot par iekšpolitisko situāciju, Ministru prezidents norādīja, ka ekonomiskie rādītāji uzlabojas, taču jāturpina darbs, lai uzlabotu situāciju saistībā ar jaunu darbavietu radīšanu un ārvalstu investīciju piesaisti. Z. Milanovičs tāpat norādīja, ka atzinīgi vērtē Junkera investīciju plānu, jo tā ir laba iespēja īstenot valstu projektus, taču jāapzinās, ka tieši no valstu iesniegto projektu kvalitātes būs atkarīgs, cik veiksmīga šī valsts būs investīciju piesaistē.

Vēstnieks Imants Lieģis rezidē Ungārijā, Budapeštā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā