Eiropas transporta komisāre cer, ka RailBaltic projekts īstenosies

08.05.2015. 15:00

7. maijā Ļubļanā, Slovēnijā, Latvijas vēstnieks Imants Lieģis kā Eiropas Savienības (ES) prezidējošās valsts vēstnieks sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Slovēnijā organizēja darba tikšanos ES dalībvalstu un kandidātvalstu kolēģiem ar Eiropas Komisijas (EK) transporta komisāri Violetu Bulcu (Violeta Bulc).

Tikšanās laikā komisāre uzsvēra, ka ES pasaulē visās transporta jomās spēlē svarīgu lomu. Eiropas Komisijai ir skaidra vīzija par vienotu Eiropas transporta jomu, kurā nozīmīga loma būs digitalizācijai un dekarbonizācijai. EK kā reālu redz Baltijas-Adrijas koridora projektu, jo tas savienotu Adrijas ziemeļu ostas ar Centrāleiropu, kur pēdējā laikā ļoti attīstās industrializācija un pieaug kravu apgrozījums. V. Bulca uzsvēra, ka ir ļoti ieinteresēta RailBaltic projekta attīstībā, jo šobrīd Baltijas valstis esot „melnais caurums”, ko ir nepieciešams iekļaut kopējā ES projektu savienojumā. Dzelzceļš ir EK prioritāte, tāpēc dzelzceļa projektiem plānots atvēlēt 85% no transporta projektu finansējuma. EK arī uzskata, ka svarīgi ir ne tikai integrēt ES, bet arī Rietumbalkānu valstis kopējos transporta savienojumos. Atsaucoties uz savu piedalīšanos nesenajā Āzijas un ES satiksmes ministru konferencē Rīgā, V. Bulca apstiprināja, ka tiek strādāts arī pie sadarbības projektu attīstības ar Āziju kravu pārvadājumiem pa sauszemi, jo lai gan dzelzceļa savienojumi ir par 25% dārgāki, tie ir ātrāki nekā pārvadājumi pa jūru.

Vēstnieks Imants Lieģis rezidē Ungārijā, Budapeštā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā