Budapeštā notiks konference par Austrumu partnerību

29.04.2015. 14:55

6. maijā Budapeštā notiks konference „Austrumu partnerība un tās perspektīvas: Ko Eiropa var piedāvāt austrumu kaimiņiem?” To rīko Latvijas vēstniecība Ungārijā sadarbībā ar Centrāleiropas universitātes Eiropas Savienības paplašināšanās studiju centra (Central European University Center for EU Enlargement Studies, CENS) un Frīdriha Eberta fonda (Friedrich Ebert Stiftung).

Plānots diskutēt, kā Eiropas Savienības Austrumu partnerības politiku var reformēt un attīstīt gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Ņemot vērā, ka konference notiks Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā tieši pirms Rīgas samita, konferencē pārspriesto un rekomendācijas plānots nodot izmantošanai samitā.

Pasākumu  atklās Ungārijas parlamenta Ārpolitikas komisijas vadītājs Žolts Nēmets (Zsolt Németh) un Andris Piebalgs, Latvijas prezidenta padomnieks, Eiropas Savienības komisārs no 2004. līdz 2014. gadam. No Latvijas konferencē arī piedalīsies Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne un Latvijas īpašu uzdevumu vēstnieks Austrumu Partnerības jautājumos Juris Poikāns.

Konferencē aicināti piedalīties starptautiskie eksperti, kas diskutēs, kā ES var virzīties tālāk šajā sadarbībā ar reģionālajiem partneriem.

Minētās konferences mērķauditorija ir Ungārijas parlamenta deputāti, ministriju pārstāvji, diplomāti, domnīcu pārstāvji, studenti un mediji.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā