Budapeštā izskan latviešu un ungāru kamermūzikas koncerts

18.04.2015. 10:49

17. aprīlī Budapeštā koncertzāle “Nador Terem” ar kamermūzikas koncertu uzstājās latviešu pianiste Diāna Zandberga un ungāru čelliste Āgneša Kāllaja (Ágnes Kállay). Koncerta programmā izskanēja ungāru klasiķu Ferenca Lista (Ferencz Liszt), Bēlas Bartoka (Béla Bartók) un latviešu skaņraža Jāņa Mediņa kamermūzikas šedevri, kā arī tika atskaņota mūsdienu komponistu, tostarp Pētera Vaska, Janoša Vajdas (János Vajda), Daces Aperānes, Mātē Hološa (Máté Hollós)un Jāņa Zandberga, daiļrade.

Koncerta mērķis bija iepazīstināt klausītājus ar ungāru un latviešu kamermūziku abu valstu kultūrvēsturisko attiecību kontekstā, balstoties uz Dr.art. Diānas Zandbergas pētījuma „Latvijas un Ungārijas kultūrvēsturiskās attiecības mūzikas jomā”rezultātiem, mūziku paspilgtinot ar vizuālu prezentāciju un stāstījumu.

D. Zandberga un Ā. Kāllaja savu sadarbību uzsāka 2013. gadā Latvijas vēstniecības Ungārijā organizētajā Valsts svētku pieņemšanā. 22. un 23. aprīlī mūziķēm paredzēti arī kopīgi koncerti Latvijā.

Koncertu organizēja Latvijas vēstniecība Ungārijā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas ietvaros.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā