Latviešu vokālais trio priecē klausītājus Zagrebā

14.04.2015. 11:44

13. aprīlī Zagrebā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē kultūras programmā ar koncertu uzstājās Latvijas vokālais Trio Šmite Kārkle Cinkuss. Koncertā izskanēja latviešu tautasdziesmas trio dalībnieku apdarē. Mūziķi izpildīja programmu, kura veidota, sekojot gadskārtu ieražu ciklam, ievijot tajā cilvēka mūža ritumam veltītas dziesmas.

Uzrunājot pasākuma viesus, vēstnieks Horvātijā Imants Lieģis uzsvēra, ka Latvija nopietni uztver dziesmu spēku, ņemot vērā, ka Latvija atguva savu neatkarību 1991. gadā, pateicoties dziesmotajai revolūcijai. Tāpēc arī šobrīd, kad atkal Eiropas kontinentā brīvība ir apdraudēta, ir svarīgi visiem eiropiešiem vienoties un aizstāvēt miera un demokrātijas vērtības, uz kurām ir balstīta Eiropas Savienība. Jo īpaši tāpēc, ka mūsu kultūra veido pamatu šīm vērtībām.

Viesus uzrunāja arī Horvātijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Eiropas lietās Hrvoje Marušičs (Hrvoje Marušić), kurš izteica gandarījumu, ka kultūra ir Latvijas un Horvātijas draudzības pamatā. H. Marusičs arī apsveica Latviju ar sekmīgu prezidentūru, uzsverot, ka Latvijas prioritātes atspoguļo visas ES intereses. Šodien ir būtiski atgūt ES pilsoņu uzticību, nodrošinot viņiem izaugsmi un drošību. Sabiedrībai ir svarīgi atgriezties pie ES pamatvērtībām, tajā skaitā izceļot kultūras vērtības.

Trio Šmite Kārkle Cinkuss apvienojušies trīs mūziķi – Zane Šmite, Kristīne Kārkle un Ivars Cinkuss. Viņi rod prieku, kopā muzicējot un veldzējoties senākajos folkloras slāņos, kas citviet Eiropā vairs nav bieži sastopams – teiktās melodijas, refrēndziesmas un vokālais burdons.

Uz koncertu bija aicināti Horvātijas parlamenta, valsts institūciju un nevalstisko organizāciju pārstāvji, diplomāti, goda konsuli un biznesa partneri. Koncertu organizēja Latvijas vēstniecība Ungārijā.

Vēstnieks Imants Lieģis rezidē Budapeštā, Ungārijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā