Vēstnieks Imants Lieģis prezidentūras vārdā informē par Melnkalnes virzību ES pievienošanās procesā

09.04.2015. 14:28

8. un 9. aprīlī Melnkalnē norisinājās 8. Eiropas Savienības (ES) un Melnkalnes Stabilizācijas un asociācijas parlamentārās komitejas sanāksme, kurā Latvijas prezidentūru pārstāvēja Latvijas vēstnieks Melnkalnē Imants Lieģis.

Savā uzrunā I. Lieģis informēja par pievienošanās sarunu gaitu 2015. gada pirmajā pusē. Vēstnieks arī uzsvēra, ka Latvija ir ES paplašināšanās procesa atbalstītāja, un izteica gandarījumu, ka Latvijas prezidentūras laikā sarunas par Melnkalnes pievienošanos ES virzās uz priekšu. Viņš informēja, ka divas jaunas sarunu sadaļas tika atvērtas 30. martā un ka Latvija cer papildu sarunu sadaļas atvērt jūnijā. Vairāki sanāksmes dalībnieki atzina, ka, neskatoties uz pozitīvo virzību, Melnkalnei vēl jāparāda konkrēti rezultāti likuma varas jomā un īpaši cīņā pret korupciju.

Melnkalnes parlamenta priekšsēdētājs Ranko Krivokapičs (Ranko Krivokapić) uzrunā atzīmēja, ka Latvijas pieredze ES integrācijas procesā varētu nākotnē lieti noderēt Melnkalnei. Viņš uzsvēra, ka 2015. gads ir izšķirošs Melnkalnes integrācijai ES un NATO, jo Melnkalne cer līdz šī gada beigām saņemt pozitīvu ziņu par valsts uzaicinājumu iestāties aliansē. 

Stabilizācijas un asociācijas parlamentārās komitejas sanāksmes notiek divas reizes gadā, pulcējot Eiropas Parlamenta un Melnkalnes deputātus, lai apmainītos viedokļiem par kandidātvalsts progresu ES pievienošanās procesā.

Latvijas vēstnieks Imants Lieģis rezidē Budapeštā, Ungārijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā