Ungārijas ārlietu ministrs apsveic Latvijas prezidentūru ar vienošanos par Stratēģisko investīciju fonda regulu

30.03.2015. 16:15

30. martā vēstnieks Ungārijā Imants Lieģis kā Eiropas Savienības (ES) prezidējošās valsts vēstnieks organizēja darba tikšanos ES dalībvalstu, kandidātvalstu un Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas valstu kolēģiem ar Ungārijas ārlietu un tirdzniecības ministru Pēteri Sijārto (Péter Szijjártó).

Tikšanās laikā P. Sijārto uzsvēra, ka Eiropas Stratēģisko investīciju fonda izveides apstiprināšanair nozīmīgs Latvijas prezidentūras sasniegums. Šis fonds ļaus atbalstīt projektus, kas ir nozīmīgi enerģētikas drošībai. „Pirmkārt, ir jāpievērš uzmanība infrastruktūras attīstībai, un ES ir jāatbalsta infrastruktūras attīstība Centrāleiropā,” norādīja ministrs.

P. Sijārto arī atzīmēja, ka Austrumu partnerības Rīgas samitā ES ir jāspēj piedāvāt individuālas pieejas risinājumus visām Austrumu partnerības valstīm, lai saglabātu Eiropas perspektīvu. Arī ES paplašināšanās jautājums nedrīkst pazust no ES darba kārtības, jo Eiropas integrācija ir vislabākais instruments, kā nodrošināt stabilitāti Rietumbalkānos un Eiropā.

Sanāksmes laikā ministrs informēja par Ungārijas atbalstu ASV-ES Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības līgumam (TTIP), jo Eiropas pakalpojumi un produkti ir konkurētspējīgi. Līguma noslēgšana ļaus palielināt gan eksportu uz ASV, gana arī radīs jaunas darbavietas.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā