Latvijas ES prezidentūras pasākumā Horvātijas Valsts prezidente uzsver drošības un aizsardzības jautājumu nozīmi

27.03.2015. 19:10

27. martā vēstnieks Horvātijā Imants Lieģis kā Eiropas Savienības (ES) prezidējošās valsts vēstnieks organizēja darba tikšanos ES dalībvalstu kolēģiem ar Horvātijas Valsts prezidenti Kolindu Grabaru-Kitaroviču (Kolinda Grabar-Kitarović).

Tikšanās laikā vēstnieks informēja par Latvijas prezidentūras prioritātēm, īpaši uzsverot gaidāmo Austrumu partnerības samitu Rīgā maijā. Rīgas samitam jādod stingrs signāls, ka Austrumu partnerība ir sasniegusi ievērojamus rezultātus un turpina attīstīties.

Samits arī apliecinās Austrumu partnerības kā veiksmīgas ES politikas nozīmi un tās prioritāro vietu ES ārpolitikā. Viņš arī norādīja, ka ES ir arī jāturpina atbalstīt Ukrainas reformas, savukārt ierobežojošie pasākumi pret Krieviju ir tieši saistīti ar Minskas vienošanās ieviešanu.

Prezidente K. Grabara - Kitaroviča uzsvēra, ka aizsardzības un drošības jautājumi ir svarīgi visām ES valstīm. Viņa arī norādīja, ka starptautisko tiesību normu pārkāpums attiecībā uz Ukrainu nav pieļaujams. Aizsardzības un drošības jautājumi ir kļuvuši īpaši aktuāli visām Eiropas valstīm. Prezidente arī atzīmēja, ka Horvātija turpinās atbalstīt turpmāko ES paplašināšanos. Horvātija arī atbalstīs jebkurus Ukrainas, Gruzijas un Moldovas centienus tuvināties Eiropas Savienībai.

Tikšanās laikā prezidente arī informēja par aktuālo ekonomisko situāciju valstī un nepieciešamību attīstīt pievilcīgu vidi investīcijām, lai veicinātu ekonomisko attīstību. Vēstnieki arī interesējās par prezidentes nostāju sociālajos jautājumos, īpaši saistībā ar nepieciešamību mazināt jauniešu bezdarbu.

Vēstnieks Imants Lieģis rezidē Ungārijā, Budapeštā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā