Ungārijas parlamenta Ārlietu komisija atbalsta Latvijas prezidentūras prioritāti – sadarbību ar Centrālāzijas valstīm

12.03.2015. 09:59

11. martā Latvijas vēstnieks Ungārijā Imants Lieģis Ungārijas Nacionālās asamblejas Ārlietu komitejas pārstāvjus iepazīstināja ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē ārpolitikas prioritātēm. Savukārt Ungārijas Ministru prezidenta biroja valsts sekretārs ES lietās Sabolčs Takāčs (Szabolcs Takács) informēja par Ungārijas valdības nostāju attiecībā uz Latvijas prezidentūras prioritātēm.

Vēstnieks izklāstīja Latvijas pozīcijas par drošības politikas jautājumiem, Austrumu partnerību, Centrālāziju, enerģētiku un ES-ASV brīvās tirdzniecības līgumu (TTIP). Runājot par drošības situāciju, I. Lieģis norādīja, ka Krievija ar savu agresiju ir pilnībā izjaukusi drošības situāciju pēc aukstā kara, un ir jāmeklē risinājumi, kā tālāk virzīties attiecībās ar Krieviju jaunajā vidē.

Ārlietu komitejas vadītājs Žolts Nēmets (Zsolt Németh) uzsvēra, ka atbalsta Latvijas prezidentūras prioritātes, īpaši aktivitātes Centrālāzijas reģionā, norādot, ka arī šīs valstis ir sava veida attāli, tomēr Eiropas kaimiņi.

Valsts sekretārs ES lietās S. Takāčs atzīmēja, ka Ungārijas valdība atbalsta Latvijas prezidentūras izvirzīto mērķi veicināt ES konkurētspēju. Attiecībā uz krīzes situāciju Eiropas austrumos un dienvidos ir nepieciešama ciešāka ES dalībvalstu sadarbība drošības jomā. Austrumu partnerības samitam Rīgā ir jādod partnervalstīm sadarbības alternatīvas, atstājot atvērtas durvis, lai tām būtu iespēja tuvināties ES.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā