Melnkalnē iepazīstina ar Latvijas prezidentūras prioritātēm

27.02.2015. 16:37

27. februārī vēstnieks Melnkalnē Imants Lieģis Podgoricā tikās ar Eiropas Savienības valstu kolēģiem, lai iepazīstinātu ar Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm.

Vēstnieks informēja, ka Latvijas prezidentūras mērķi ir saistīti ar ekonomiskās un finanšu krīzes pārvarēšanu. Svarīgi ir arī veicināt stabilitāti, drošību un attīstību Eiropas kaimiņos. Ņemot vērā Melnkalnes ārpolitiskos mērķus, vēstnieks īpašu uzmanību pievērsa ES paplašināšanās jautājumam. I. Lieģis uzsvēra, ka Latvija atzinīgi novērtē Melnkalnes centienus ES integrācijas procesā un valsts veiktās reformas pēdējo gadu laikā, atzīmējot Melnkalnes pievienošanos ES kopējās ārlietu un drošības politikas pozīcijām. „Turpmākais progress būs atkarīgs no Melnkalnes spējas turpināt reformas, kā arī nopietni strādāt pie identificētajām problēmām,” sacīja vēstnieks.

Latvijas prezidentūra attiecībās ar ES kandidātvalstīm ievēros principus, kas balstīti uz valstu individuālajiem sasniegumiem un kritēriju izpildes novērtējumu. Vienlaikus visi iesaistītie partneri apzinās, ka turpmākā paplašināšanās šīs Eiropas Komisijas laikā nav paredzama.

Vēstnieks Imants Lieģis rezidē Ungārijā, Budapeštā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā