Ungārijas parlamentu iepazīstina ar Latvijas prezidentūras prioritātēm

23.02.2015. 15:25

23. februārī Latvijas vēstnieks Imants Lieģis Ungārijas Nacionālās Asamblejas Eiropas lietu komitejas pārstāvjus iepazīstināja ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē prioritātēm.

Vēstnieks uzsvēra, ka viens no prezidentūras mērķiem ir saistīts ar ekonomiskās un finanšu krīzes pārvarēšanu, lai veicinātu ES konkurētspēju, radītu jaunas darbavietas un ekonomisko izaugsmi. Vienlaikus ES ir svarīgi veicināt stabilitāti, drošību un attīstību Eiropas kaimiņos un demonstrēt vienotu nostāju, īpaši ņemot vērā Krievijas agresiju Ukrainā, kad valstij ir liegtas tiesības izvēlēties savu likteni.

Deputātus īpaši interesēja prezidentūras nostāja attiecībā uz imigrācijas jautājumiem, kas rada nopietnas problēmas Ungārijai un visai ES, un stingrāku noteikumu ieviešanu ES. Deputāti arī jautāja par Eiropas Enerģētikas savienības plāniem, ES-ASV brīvās tirdzniecības līgumu un Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera (Jean-Claude Juncker) Investīciju plānu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā