Ar koncertu Ļubļanā atzīmē Latvijas prezidentūru ES Padomē

18.02.2015. 14:48

17. februārī Ļubļanā ar latviešu ģitārista Matīsa Čudara un slovēņu pianistes Kajas Draksleres (Kaja Draksler) koncertu Slovēnijā atzīmēja Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības (ES) Padomē. Koncertā tika atskaņoti latviešu un slovēņu tautasdziesmu aranžējumi un oriģinālkompozīcijas.

Vēstnieks Slovēnijā Imants Lieģis atzina, ka ar šo pasākumu Ļubļanā tiek atzīmēta arī Latvijas goda konsula Slovēnijā Lukas Brezoveca (Luka Brezovec) stāšanās amatā. Uzrunājot viesus, vēstnieks uzsvēra, ka pašreizējie notikumi Eiropā liek Eiropas valstīm atkal aizstāvēt tām svarīgās brīvības un vērtības, tāpēc vienotība un suverenitāte šobrīd ir īpaši svarīgas.

Viesus uzrunāja arī Slovēnijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāre Dragoļuba Benčina (Dragoljuba Benčina), uzsverot, ka Slovēnija atbalsta Latvijas prezidentūras izvirzītās prioritātes – konkurētspējīga un digitāla Eiropa. D. Benčina novēlēja Latvijai sekmīgu prezidentūru.

Koncertu apmeklēja Slovēnijas parlamenta, valsts institūciju un nevalstisko organizāciju pārstāvji, diplomāti, goda konsuli un biznesa partneri. Koncertu un pieņemšanu organizēja Latvijas vēstniecība Ungārijā sadarbībā ar Latvijas goda konsulu Slovēnijā Luku Brezovecu.

Vēstnieks Imants Lieģis rezidē Budapeštā, Ungārijā. 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā