Vēstnieks Slovēnijā informē par prezidentūras prioritātēm Vidusjūras reģiona valstu konferencē Portorožā

12.02.2015. 16:45

12. februārī Latvijas vēstnieks Slovēnijā Imants Lieģis uzstājās Eiropas un Vidusjūras reģiona universitātes (EMUNI) organizētajā konferencē „Diplomātija: pārskatot Eiropas un Vidusjūras reģiona valstu sadarbību” Portorožā, Slovēnijā.

Vēstnieks I. Lieģis uzsvēra, ka Eiropas Savienības (ES) un Vidusjūras reģiona valstu sadarbība ir skatāma ES kaimiņu politikas ietvaros. Šo politiku veidoja pirms desmit gadiem, Latvija gaida Eiropas Komisijas pārskatu, lai prezidentūra varētu tālāk virzīt gan Austrumu partnerības, gan Vidusjūras reģiona valstu sadarbību.

I. Lieģis norādīja, ka ES partnerība ar Vidusjūras reģiona valstīm pētniecības un inovāciju jomā veicinās konkurētspēju un jaunu darbavietu rašanos ES kaimiņu reģionā. ES kaimiņu politikas mērķis ir stiprināt labklājību, stabilitāti un drošību ES kaimiņvalstīs.

Konferencē piedalījās aptuveni 70 dalībnieki, galvenokārt ES dalībvalstu un Vidusjūras reģiona dienvidu valstu akadēmiķi.

EMUNI universitāte ir dibināta 2008. gadā kā viens no Eiropas un Vidusjūras reģiona valstu sadarbības prioritāšu projektiem. EMUNI ir kļuvusi par starptautisku institūciju, kas apvieno Eiropas un Vidusjūras reģiona valstu ekspertīzi un pieredzi.

Vēstnieks Imants Lieģis rezidē Ungārijā, Budapeštā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā