Budapeštā demonstrē filmu par Latvijas nacionālajiem partizāniem

04.02.2015. 15:26

3. februārī biedrība „Ungāru piemiņas vietas pasaulē” („Society for Hungarian Memorials Worldwide”) Budapeštā rīkoja Latvijai veltītu vakaru, uz kuru bija uzaicināts Latvijas vēstnieks Imants Lieģis. Vēstnieks klātesošiem stāstīja par trim nozīmīgiem datumiem Latvijas vēsturē - 1918. gada 18. novembri, 1941. gada 14. jūniju un 1989. gada 23. augustu. Viņš arī uzsvēra, cik nozīmīga bijusi ungāru tautas loma cīņā pret komunistisko režīmu. „Tie drosmīgie, kas krita Ungārijas 1956. gada sacelšanās laikā, bija paraugs visām tautām, kas pusi gadsimta cieta no komunistiskā režīma”, uzsvēra Imants Lieģis.

Pasākumā ungāru skolnieks nolasīja latviešu dzejnieka Olafa Stumbra dzejoli, kas veltīts Ungārijas 1956. gada revolucionāriem brīvības cīnītājiem. Vakara noslēgumā tika demonstrēta režisora Lāslo Baloga (Lázló Balogh) pagājušā gadsimta 90. gados uzņemtā dokumentālā filma par Latvijas nacionālajiem partizāniem un to ilgām pretestības cīņām. Režisors stāstīja, ka personīgi pazinis latviešu kino režisoru Andri Slapiņu, kurš savulaik viesojies Ungārijā.

Vēstnieks I. Lieģis pasākuma organizētājiem uzdāvināja trīs grāmatas par Latviju: „Latvia through the Centuries”, Nila Muižnieka „Russian Media Portrayal of Latvia” un Sandras Kalnietes „Song to Kill a Giant”.

Biedrības sarīkojumā piedalījās apmēram 30 interesenti.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā