Horvātijas parlamentu informē par Latvijas prezidentūras prioritātēm

30.01.2015. 11:23

29. janvārī Latvijas vēstnieks Imants Lieģis iepazīstināja Horvātijas parlamenta Eiropas lietu komitejas pārstāvjus ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sešu mēnešu programmu un prioritātēm. Vēstnieks īpaši atzīmēja nepieciešamību pārvarēt ekonomisko un finanšu krīzi, veicināt stabilitāti un attīstību Eiropas kaimiņos, kā arī visā pasaulē.

Vēstnieks I. Lieģis uzsvēra, ka pagājušais gads parādīja - apdraudēta ir viena no Eiropas vērtībām - brīvība, liedzot neatkarīgai Ukrainai tiesības izvēlēties savu likteni. Eiropas kontinentā ir sākušās agresīvas darbības. Nesenie vardarbīgie notikumi, uzbrūkot ne tikai Francijas, bet arī demokrātiskām brīvības vērtībām, ir izaicinājumi Eiropas likuma varai un pārbaudījums kontinenta iecietībai.

Deputātus īpaši interesēja Latvijas sabiedrības un valdības nostāja attiecībā uz ES-ASV brīvās tirdzniecības līgumu, kā arī, kādus ieguvumus tā saskata no šī līguma. Vēstnieks uzsvēra, piemēram, mazie un vidējie uzņēmumi būs ieguvēji no šī līguma, tāpēc svarīgi ir iesaistīt sabiedrību diskusijā un informēt par iespējamajiem ieguvumiem.

Vēstnieks Imants Lieģis rezidē Ungārijā, Budapeštā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā