Latvijas mūzikas dienās Budapeštā skanēs latviešu mūzika

21.01.2015. 12:41

22. janvārī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē atklāšanas koncertā skanēs gan latviešu, gan ungāru komponistu skaņdarbi. Budapeštas Mūzikas centrā (BMC) Valsts kamerorķestris ”Sinfonietta Rīga” kopā ar spožo vijolnieci Vinetu Sareiku atskaņos Pētera Vaska fantāziju „Vox amoris”, Oskara Herliņa „Mirage of the Void” un Bēlas Bartoka (Béla Bartók) skaņdarbu „Divertimento.”

23. janvārī pianists Vestards Šimkus Budapeštas publiku priecēs ar P. Vaska skaņdarbu „Gadalaiki”, kas komponēts talantīgā latviešu atskaņotāja izpildījumam. Pirms klavierkoncerta mūzikas cienītājiem būs iespēja piedalīties sarunā ar komponistu P. Vasku.

24. janvārī Latvijas mūzikas dienas Budapeštā noslēgsies ar Denisa Paškeviča džeza kvarteta „Resonance” uzstāšanos BMC džeza klubā Opus Jazz Club.

Sadarbībā ar restorāna „Bibliotēka Nr. 1” šefpavāru Māri Jansonu un BMC restorānu Latvijas mūzikas dienu laikā būs iespēja iepazīties un baudīt arī ar latviešu virtuves ēdienus.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā