Latvijas vēstnieks piedalās Horvātijas Paneiropas Ūnijas forumā par Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm

14.01.2015. 12:20

13. janvārī vēstnieks Imants Lieģis Zagrebā uzstājās Horvātijas Paneiropas Ūnijas forumā un iepazīstināja ar Latvijas ES prezidentūras ES Padomē prioritātēm ārpolitikā.

Vēstnieks akcentēja Latvijas prezidentūras ES Padomē trīs prioritāros darbības virzienus – konkurētspējas, digitalizācijas un ES globālās lomas veicināšanu, atzīmējot, ka ES Padomes darba programma būs balstīta uz Itālijas-Latvijas-Luksemburgas prezidentūras Trio prioritātēm. Runājot par ārpolitikas prioritātēm vēstnieks uzsvēra Eiropas Savienības Eiropas Kaimiņu politiku, tajā skaitā Austrumu partnerību un maijā gaidāmo samitu Rīgā, kā arī ES stratēģiju Centrālāzijas reģionam. Attiecībā uz drošības politikas jautājumiem vēstnieks norādīja uz nepieciešamību stiprināt NATO un ES sadarbību un pārskatīt Eiropas drošības stratēģiju, ko pieņēma 2003. gadā. Vēstnieks arī atzīmēja, ka saistībā ar traģiskajiem notikumiem Francijā pagājušajā nedēļā Latvija prezidentūras laikā īpaša uzmanība tiks pievērsta izaicinājumiem cīņā ar terorismu.

Klātesošos īpaši interesēja Latvijas nostāja attiecībā uz ES sankciju pārskatīšanu pret Krieviju, enerģētikas drošības jautājumi, noteikto sankciju ietekme, kā arī Latvijas gatavošanās process prezidentūrai ES Padomē. Vēstnieks atzīmēja, ka „kaimiņvalsts Lietuva ļoti palīdzēja Latvijai prezidentūras sagatavošanās procesā”.

Forumu organizēja Horvātijas Paneiropas ūnija sadarbībā ar Horvātijas Ārlietu ministrijas Diplomātisko akadēmiju. Forumu apmeklēja aptuveni 40 dalībnieki, tajā skaitā Horvātijas veselības ministrs Siniša Varga (Siniša Varga), Bulgārijas vēstniece Horvātijā, vairāki Horvātijas Ārlietu ministrijas pārstāvji un doktorantūras studenti.

Vēstnieks Imants Lieģis rezidē Ungārijā, Budapeštā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā