Latvijas vēstnieks Imants Lieģis Argentīnā informē par Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm

24.11.2014. 13:56

21. novembrī Latvijas vēstnieks Imants Lieģis tikās ar Argentīnas Ārlietu ministrijas ārējo sakaru sekretāra vietnieci, vēstnieci Mariju Karolīnu Peresu Kolmani (María Carolina Pérez Colman), lai informētu par Latvijas prezidentūras prioritātēm ES Padomē, Ukrainu, Krieviju un ANO, kā arī divpusējo attiecību aktualitātēm.

Vēstnieks akcentēja Latvijas prezidentūras prioritātes Eiropas Savienības Padomē, kā arī to, ka nākamā gada jūnijā plānots Eiropas Savienības - Latīņamerikas un Karību valstu un valdību vadītāju (EU-CELAC) samits Briselē. Argentīnas pārstāve izteica interesi par Latvijas sadarbību Centrālāzijā, ņemot vērā, ka arī Argentīna aktīvi darbojas šajā reģionā. Vēstnieks I. Lieģis skaidroja arī izmaiņas drošības situācijā Eiropā pēc Krievijas agresijas Ukrainā.

I. Lieģis uzaicināja Argentīnas Ārlietu ministrijas ārējo sakaru sekretāra vietnieci vizītē uz Latviju, lai klātienē pārrunātu divpusējos jautājumus, īpaši ekonomiskās sadarbības jomā, kā arī ES un MERCOSUR (Organizācijā ietilpst Dienvidamerikas valstis Argentīna, Paragvaja, Urugvaja un Brazīlija) līguma noslēgšanu un citus aktuālus jautājumus starptautisko organizāciju jomā. Argentīna izteica interesi parakstīt divpusējo starpvaldību līgumu par sadarbību kultūrā, izglītībā un sportā, kas veicinātu un paplašinātu kontaktus šajās jomās.

Vēstnieks I. Lieģis piedalījās Argentīnas latviešu organizētā svētku pasākumā par godu Latvijas proklamēšanas 96. gadadienai. I. Lieģis uzrunājot klātesošos, apstiprināja, ka dubultpilsonības likuma maiņa palīdzēs Latvijas valstspiederīgajiem nezaudēt saikni ar dzimteni. Klātesošie tika iepazīstināti ar Saeimas vēlēšanu rezultātiem, Latvijas iekšpolitiskām un ārpolitiskām aktualitātēm, īpaši uzsverot  Latvijas prezidentūru ES Padomē.

20. un 21. novembrī vēstnieks I. Lieģis piedalījās augsta līmeņa līderu konferencē 2014 Global Networks Forum, kurā tika pārrunāti jautājumi par globāliem izaicinājumiem un iespējām, lai uzlabotu sadarbību drošības jautājumos, kā ieroču neizplatīšana un atbruņošanās.

I. Lieģis ir Latvijas vēstnieks Ungārijā, Horvātijā, Melnkalnē un Slovēnijā. Vēstnieks rezidē Budapeštā.