Budapeštā atklāta laikmetīgā Baltijas fotogrāfiju izstāde

30.10.2014. 14:43

29. oktobrī festivāla „Budapeštas Fotomēnesis 2014” ietvaros tika atklāta izstāde „Pēdas – laikmetīgā Baltijas fotogrāfija”. Izstādē apskatāmi arī piecu Latvijas mākslinieku darbi – Arnis Balčus, Inga Erdmane un Ilze Vanaga, Ivars Grāvlejs, kā arī Reinis Lismanis. Izstādes atklāšanā piedalījās Latvijas vēstnieks Ungārijā Imants Lieģis un fotogrāfs, kurators Arnis Balčus.

Jau desmito gadu notiekošais „Fotomēnesis” šogad koncentrējas uz idejām par vēsturisko atmiņu, izmatojot arhīvu materiālus. Baltijas projekts galvenokārt balstās uz 80. gadu paaudzes pieeju, politisko pārmaiņu ietekmi uz jauno cilvēku dzīvi un sasniegumiem, uzrunājot sociālisma laika identitātes, kā arī kultūras problēmas. Projekts saistīts ar Baltijas valstu vēsturi un politiskajām pārmaiņām, kas iespaidojušas sabiedrības domāšanu.

Izstāde apskatāma līdz 23. novembrim Budapeštas Arhitektūras centrā FUGA. Tā tapusi, sadarbojoties Ungārijas festivālam „Fotomēnesis”, Latvijas un Lietuvas vēstniecībām un Igaunijas kultūras centram Ungārijā.