Diskusija par Latvijas un Somijas ekonomisko attiecību padziļināšanu

14.06.2019. 11:25

2019. gada 12. jūnijā Latvijas vēstniecībā Somijā notika diskusija, kuru vadīja Latvijas vēstniece Somijā Kristīne Našeniece un uzrunas teica Saeimas Zinātnes un izglītības komisijas un Latvijas parlamentārās grupas sadarbībai ar Somiju priekšsēdētājs Arvils Ašeradens un bijušais Somijas vēstnieks Latvijā Olli Kantanen. Pēc uzrunām diskusija turpinājās panelī, kurā piedalījās Somijas – Latvijas Tirdzniecības asociācijas valdes loceklis Risto Hiekka, Stora Enso Oyj viceprezidents Timo Heikka, Lindström Oy vecākais viceprezidents Ismo Nastamo, Tieto Latvia vadītāja Valērija Vārna un  Riga Wood Finland Oy valdes priekšsēdētajas Ilkka Heikkila.

Diskusijā tika secināts, ka Latvijas un Somijas un plašāk Baltijas un Ziemeļvalstu ciešākai sadarbībai ir virkne veicinošu priekšnoteikumu. Globālas ekonomikas attīstības tendences, Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības, drošības situācija reģionā un reģionālo elektrības un gāzes tirgus izveide, kā arī Rail Baltica projekts satuvina reģiona valstis. Latvijas vēlmei pāriet no zemu izmaksu uz augstas pievienotas vērtības ekonomiku ir būtiskas Ziemeļvalstu, t.sk. Somijas, investīcijas un zināšanas. Diskusijā tika pieminēti arī Latvijas izaicinājumi: straujāka investīciju piesaiste, aizbraukušo iedzīvotāju atgriešana un birokrātijas samazināšana. Bet tika arī novērtēta Latvijas biznesa vides paredzamība un pozitīvais Latvijas vārds Somijā. 

Diskusija Latvijas vēstniecība Somijā organizēja sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Somijas – Latvijas Tirdzniecības asociāciju, Helsinku reģiona tirdzniecības kameru un Business Finland.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā