Plašas iespējas sadarbībai kultūras, biznesa un izglītības jomās ar Pori un Raumas pilsētām

23.05.2019. 16:12

No 2019. gada 20. līdz 21. maijam Latvijas vēstniece Somijā Kristīne Našeniece apmeklēja Pori un Rauma pilsētas. Vizītes laikā vēstniecei notika vairākas tikšanās ar Pori un Raumas pilsētu vadības, kultūras un biznesa pārstāvjiem.

Pori vēstniece tikās ar Pori pilsētas padomes priekšsēdētāju Diana Bergroth-Lampinen un pilsētas mēri Aino-Maija Luukkonen, ar kurām tika pārrunāta Pori un Rīgas pilsētu sadarbība. Pori ir viena no pirmajām Rīgas sadraudzības pilsētām, ar kuru šogad tiks svinēta 55 gadus ilga sadarbība. Tiekoties ar Pori pilsētas Ekonomiskās attīstības direktoru Jouko Hautamäki, biznesa attīstības direktoru Janne Vartia un Satakunta reģiona Tirdzniecības kameras vadītāju Minna Nore, tika pārrunāta sadarbība ekonomikas un izglītības jomās. Pori veiksmīgi attīstās tradicionālā metālapstrāde, kā arī mākslīgā intelekta un automatizācijas uzņēmumi, kas sniedz labas sadarbības iespējas Latvijas uzņēmumiem.

Vēstniece tikās arī ar Pori džeza festivāla administratīvo direktori Elina Yrjölä un izpildproducenti Sanna Grönmark, lai pārrunātu sadarbības iespējas un Latvijas mākslinieku piedalīšanos festivālā. Pori džeza festivāls ir lielākais džeza festivāls Eiropā, kurā pagājušā gadā uzstājās ap 90 mūzikas izpildītāju, bet koncertus apmeklēja vairāk nekā 300 000 cilvēku.  

Vēstniece apmeklēja arī Satakunta reģiona centrālo bibliotēku Pori, kurā tikās ar Latvijas draudzības grupas un bibliotēkas pārstāvjiem, ar kuriem tika pārrunātas Latvijai veltītu pasākumu organizēšanas iespējas bibliotēkā. Tikšanās laikā vēstniece bibliotēkai pasniedza dāvinājumā jaunākās Somijā izdotās Latvijas autoru grāmatas: Māras Zālītes “Pieci pirksti”, Ata Klimoviča “Personiskā Latvija”, Ingunas Cepītes “Ulsiks”,  Annas Žīgures “Ziemeļzemes cēlā tauta. Somijas tēls latviešu presē 1822 - 1945” un Rozentāla biedrības Somijā izdoto Raiņa darbu izlasi “Pastāvēs, kas pārmainīsies”.

Pori vēstniece apmeklēja arī Satakuntas reģiona muzeju, kurā pastāvīgajā ekspozīcijā var apskatīt piecas Jaņa Rozentāla gleznas, kas piederēja ievērojamai Somijas rakstniecei Mailai Talvio.

Raumā vēstniece tikās ar pilsētas mēru Kari Koski, kurš iepazīstināja ar pilsētas attīstību, pilsētai uzņemoties iniciatīvu un izveidojot 2013. gadā bankrotējušas kuģubūvētavas vietā industriālo parku, kurā tagad darbojas ap 30 dažādu nozaru uzņēmumiem. Raumas industriālajā parkā ar tā vadītāju Timo Luukonen un kuģubūves uzņēmuma Rauma Marine Constructions Oy Jyrki Heinimaa tika pārrunātas sadarbības iespējas ar Latvijas uzņēmumiem.

Raumā vēstniece tika iepazīstināta arī ar Raumas vecpilsētu, kurā apmeklēja koka ēku renovāciju centru Tammela. Raumas vecpilsēta ir lielākā koka vecpilsēta Ziemeļvalstīs un ir viena no UNESCO pasaules mantojuma vietām Somijā.

Vizītes noslēgumā vēstniece viesojās Somijā un Latvijā populārās dzejnieces Heli Laaksonen mājās Kodiksami ciemā. Vairākas dzejnieces grāmatas ir tulkotas arī Latvijā, bet septembrī viņa kopā ar  dzejnieku Guntaru Godiņu piedalīsies vēstniecības rīkotajā pieņemšanā par godu Valodu dienai.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā