Tautiešu fotogrāfiju izstādes “Latvijas sajūta” Latvijas vēstniecībā Atēnās un brošūras par Latviju grieķu valodā prezentācija

27.09.2019. 15:33
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019.gada 27.septembrī Latvijas vēstniecībā Atēnās, vēstniecības “Kultūras telpā” tika atklāta fotogrāfiju izstāde “Latvijas sajūta”.  Izstādē apskatāmas trīsdesmit fotogrāfijas, kas atbild uz jautājumu – kādi attēli mums rada Latvijas sajūtu. Piedalīties un iesniegt savus darbus tika aicināti visi, kas jūtas piederīgi latviešu kopienai Grieķijā.

Izstādes atklāšanā Latvijas vēstnieks Grieķijā Māris Klišāns klātesošajiem prezentēja vēstniecībā izstrādāto bukletu par Latviju grieķu valodā. Tajā kompaktā veidā ir iekļauta informācija par Latviju, kas sagrupēta deviņās tematiskās sadaļās: Latvijas valsts, vēsture, latviskās vērtības un kultūra, noderīga informācija, laika apstākļi, nacionālā virtuve, suvenīri, galvenie apskates objekti Rīgā un tās apkārtnē. Izdevuma idejas autore un īstenotāja ir vēstniecības lietvede Dzintra Liepa.

Latviešu kopienas fotogrāfijas par Latviju ir apskatāmas ne vien izstādē, bet arī tās veido ievērojamu daļu no minētās brošūras vizuālā noformējuma.

Buklets ir sagatavots un izdots ar Latvijas 100gades publiskās diplomātijas programmas atbalstu. Brošūra izdrukāta 2500 eksemplāros. Ņemot vērā izdevuma izglītojoši informatīvo raksturu, tā plašākai pieejamībai ir izstrādāts un nodrošināts arī pdf formāts. Tas ļaus interesentiem to izplatīt elektroniski, piemēram, skolām un tūrisma aģentūrām, kā arī visiem interesentiem Grieķijā un Kiprā. Tas atvieglos tās elektronisku izplatīšanu interesentiem attālināti, tai skaitā, grieķu skoliņām. Brošūrā iekļautais materiāls attiecīgi izvietots arī banera veidā, ko turpmāk varēs izmantot vēstniecības un latviešu kopienas rīkotajos pasākumos.

Izstādē apskatāmi Aigas Ūdriņas, Almas Mozgovajas, Dzintras Liepas, Ģirta Jaunzema, Sandras Οzolas, Santas Liepiņas, Santas Šneideres, Unas Čakānes darbi. Fotogrāfijas drukāšanai sagatavoja un izdrukāja grieķu fotogrāfs Elias Kosindas.

Izstādes atklāšanā skanēja latviešu mūzika, un viesi tika cienāti ar Latvijas tradicionālajām uzkodām un upeņu balzamu.

Izstāde apskatāma līdz pirmajai Adventei.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā