Durvis ver trešais Latvijas Goda konsulāts Gruzijā

17.06.2016. 16:23

17. jūnijā, piedaloties Latvijas vēstniecei Gruzijā Elitai Gavelei, Kahetijas reģiona gubernatora vietniekam Givi Netreveli (Givi Netreveli) un Telavi pilsētas mēram Platonam Kalmahelidzem (Platon Kalmahelidze), kā arī daudzajiem viesiem no Tbilisi un Telavi, durvis oficiāli atvēra trešais Latvijas Goda konsulāts Gruzijā, Kahetijas reģionā, Telavi pilsētā. Latvijas goda konsulam Mihailam Hundadzem (Mikheil Khundadze) ir uzticēts aizstāvēt Latvijas pilsoņu intereses Kahetijas reģionā. Viņš norādīja, ka viens no viņa galvenajiem uzdevumiem būs veicināt Latvijas reģionu aktīvāku ekonomisko un kultūras sadarbību ar šo reģionu. Telavi pilsētas mērs atsaucās uz jau esošo labo Telavi un Talsu pilsētu sadraudzības pieredzi, izsakot cerību, ka to vēl vairāk veicinās oficiāli atklātais Goda konsulāts.

Latvijas vēstniece, atklājot Goda konsulātu, pateicās Kahetijas reģiona un Telavi pilsētas vadībai par to atbalstu, ko vēstniecība saņēma atrodot un palīdzot iekārtot telpas Goda konsulāta vajadzībām. Savā uzrunā vēstniece arī pauda cerību, ka Latvija, atklājot pirmo starptautisko institūciju Telavi pilsētā, vēlreiz apliecināja Gruzijai Latvijas lielo atbalstu Gruzijas tālākiem Eiropas un eiroatlantiskās integrācijas centieniem. Vēstniece arī pauda cerību, ka, pateicoties Goda konsulātam un aktīvajai goda konsula darbībai, aktivizēsies Latvijas un Gruzijas Kahetijas reģiona ekonomiskie un kultūras sakari.

Latvijas Goda konsulāta telpas ir ierīkotas vienā no skaistākajām Telavi celtnēm,  Telavi informācijas centrā. Adrese: Telavi, Iraklija II iela Nr. 9

Kopš 2013. gada Gruzijā jau darbojas Latvijas Goda konsulāts Tbilisi un 2014. gadā, Latvijas Valsts prezidenta vizītes laikā svinīgi tika atklāts Goda konsulāts Batumi, Adžārijas Autonomajā Republikā. Latvijas intereses Gruzijā šobrīd pārstāv trīs goda konsuli – Bondo Davitašvili (Bondo Davitashvili), Beka Odišaria (Beka Odisharia) un Mihails Hundadze (Mikhails Khundadze).    

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā