Zemgales uzņēmēji meklē biznesa iespējas Gruzijā

08.04.2016. 11:30

6. un 7. aprīlī Zemgales Plānošanas reģiona 29 dalībnieku delegācija Jelgavas mēra Andra Rāviņa vadībā viesojās Kutaisi pilsētā, Gruzijas Imeretijas reģionā, lai ar reģiona un pilsētas vadītājiem, un biznesa pārstāvjiem apspriestu Latvijas – Gruzijas divpusējo biznesa potenciālu un konkrētas sadarbības iespējas starp diviem valstu reģioniem.

7. aprīlī Kutaisi notika plašs Latvijas – Gruzijas reģionālais forums, kurā ar apsveikuma uzrunu uzstājās Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele. Vēstniece norādīja uz īpaši draudzīgām Latvijas – Gruzijas politiskajām attiecībām un intensīvo politisko dialogu. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka  divu valstu ekonomikas sadarbībā ir lielas iespējas tālākai izaugsmei. Gruzijas Ārlietu ministrijas ministra vietnieks Dāvids Džalaganja (David Jalagania) sniedza pārskatu par Gruzijas ekonomikas potenciālu, īpaši pēc Asociācijas līguma ar Eiropas Savienību parakstīšanas un Gruzijas veiktajām reformām īstenojot padziļinātu un visaptverošu brīvās ekonomikas nolīgumu ar Eiropas Savienību.  Ar Imeretijas reģiona perspektīvajaiem projektiem iepazīstināja reģiona gubernators Givi Čičinadze (Givi Chichinadze) un Kutaisi pilsētas mērs Šota Murgulija (Shota Murgulia).

Minētajā forumā ar prezentācijām uzstājās arī Zemgales plānošanas reģiona, Jelgavas un Jēkabpils pilsētu vadītāji, Zemgales lielāko uzņēmumu - A/S “Ferrus”, SIA “Drive Eco”, Ltd. “Latvijas piens” vadītāji, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra un Lauksaimniecības Universitātes pārstāvji.

Foruma oficiālās daļas noslēgumā visiem Zemgales plānošanas reģiona delegācijas dalībniekiem bija iespējas divpusējām sarunām ar Gruzijas plaši pārstāvēto uzņēmēju delegācijas biedriem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā