Latvijas vēstniece Gruzijā saņem Tbilisi Valsts Universitātes medaļu

28.12.2015. 09:56

Par nopelniem Latvijas – Gruzijas izglītības, vēstures un kultūras sakaru veicināšanā Latvijas Republikas vēstniece Gruzijā Elita Gavele 28. decembrī saņēma Tbilisi Valsts Universitātes medaļu.

Pasniedzot Universitātes augstāko apbalvojumu, Universitātes rektors, akadēmiķis Vladimirs Papava (Vladimir Papava) atzīmēja E. Gaveles ieguldījumu veicinot un atbalstot Latvijas un Gruzijas vēsturisko saišu izpēti un nopelnus šādu pētījumu publicēšanā.

Kā spilgts piemērs tika minēts 2014. gada nogalē iznākusī Latvijas vēsturnieku Ilgvara Butuļa un Antonija Zundas grāmata “Latvijas vēsture” gruzīnu valodā, kas tika izdota pēc vēstnieces iniciatīvas ar sponsoru pilnīgu atbalstu. Pateicoties vēstnieces un Tbilisi Valsts universitātes profesora Nikolaja Džavahišvili (Nikolai Javahishvili) aktīvai sadarbībai, 2015.gadā klajā nākusi grāmata krievu valodā “Gruzijas – Baltijas attiecību vēsturiskie apcerējumi”, kuros īpaša vieta ierādīta Latvijas – Gruzijas vēsturiskajām saitēm.

Sarunā Universitātes rektors ar vissiltākajiem vārdiem kavējās atmiņās par 2015. gada Eiropas nedēļas ietvaros vēstniecības noorganizēto bijušā Latvijas valsts Prezidenta Valda Zatlera lekciju studentiem.  Tikšanās laikā vēstniece uzklausīja atzinīgus vārdus par Latvijas augstāko mācību iestāžu apmācības kvalitāti, kuras labprāt nākotnes studijām izvēlas arī Gruzijas, tai skaitā Tbilisi Valsts Universitātes, studenti. 

Tbilisi Valsts Universitātes medaļas saņēmuši izcilākie Latvijas zinātnieki – akadēmiķis Jānis Stradiņš, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere.

Tbilisi Valsts Universitāte ir vecākā Gruzijas valsts universitāte, dibināta 1918. gadā un līdz šim ieņem vadošās Gruzijas universitātes statusu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā