Vēstniecībā Gruzijā atceras farmaceita Eduarda Ābola mantojumu zinātnē un medicīnā

10.12.2015. 15:49

9. decembrī Tbilisi Latvijas vēstniecība Gruzijā kopīgi ar Latviešu biedrību Gruzijā “Ave Sol!” pulcēja interesentus uz informatīvu pasākumu, kas veltīts latviešu izcelsmes zinātniekam un farmaceitam Eduardam Ābolam (1868–1959).

Pasākuma atklāšanā Latvijas vēstniece Elita Gavele pauda gandarījumu par latviešu izcelsmes pētnieka E. Ābola zinātniskā mantojuma, dzīves un darba izpēti Gruzijā. Īpašu pateicību vēstniece veltīja Latviešu biedrības Gruzijā "Ave Sol!” valdes loceklei Nonnai Gabilajai (Nonna Gabilaia) par iniciatīvu, personīgu ieguldījumu un aktīvu pašaizliedzīgu darbu zinātnieka personības izpētē, tādējādi dodot iespēju nākamajām paaudzēm iepazīt farmaceita E. Ābola devumu farmakoloģijas, ķīmijas un medicīnas nozarēs. E. Gavele aicināja izpēti turpināt, lai uzzinātu jaunus faktus par izcilās personības guvumu pasaules zinātnē un attīstībā, kā arī izteica vēlējumu par atsevišķas ekspozīcijas izveidi Gruzijas Medicīnas muzejā, kas veltīta E. Ābolam. 

Klātesot Eduarda Ābola ģimenes locekļiem, Gruzijas pētniecības institūtu un muzeju pārstāvjiem, Latviešu biedrības Gruzijā “Ave Sol!” biedriem, žurnālistiem un citiem interesentiem, priekšlasījumu par E. Ābola darba un dzīves gaitām Gruzijā sniedza N. Gabilaja. Bijusī pētnieka aspirante Etere Kemerhelidze (Eteri Kemerkhelidze) pateicās par teicami paveikto darbu, kas veltīts latviešu izcelsmes personību zinātniskā mantojuma izpētē. Savukārt E. Ābola ģimenes locekļi dalījās savās personīgajās atmiņās par zinātnieku. 

Latviešu biedrība Gruzijā “Ave Sol!” ir pētījusi un turpina pētīt arī Roberta Kupča, Jūlija Straumes, Teodora Spādes personības un to atstāto mantojumu gan Gruzijas, gan Latvijas zinātnē, kultūrā un vēsturē.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā