Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš dalās pieredzē ar Gruzijas valdības administrācijas pārstāvjiem

01.12.2015. 14:09

No 29. novembra līdz 1. decembrim ar Latvijas vēstniecības Gruzijā atbalstu Tbilisi vizītē apmeklēja Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš un Valsts administrācijas skolas direktore Edīte Kalniņa, lai nodotu Gruzijai pārvaldes reformu pieredzi laikā, kad tā aktīvi virzās Eiropas Savienības (ES) integrācijas ceļā.

Vizītes laikā M. Krieviņš, E. Kalniņa un Latvijas vēstniece E.Gavele tikās ar Gruzijas valdības administrācijas vadītāju Maiju Ckitišvili (Maya Tskitishvili) un Civildienesta biroja vadītāju Eku Kardavu (Eka Kardava). Īpaša interese Gruzijas kolēģiem bija par Latvijas pieredzi civildienesta izveidē, kā arī dienesta pilnveidošanas jautājumos. Politikas analīzes un plānošanas process, kas Latvijā bija viens no veiksmīgākajiem jaunajās Eiropas Savienības dalībvalstīs, un Valsts kancelejas vadošā loma civildienesta sistēmas izveidošanā tāpat bija Gruzijas kolēģu interešu lokā.

Tikšanos laikā abu pušu pārstāvji vienojās par ciešāku sadarbību valsts pārvaldes jomā, tostarp izmantojot ne tikai divpusējās, bet arī daudzpusējās sadarbības ietvarus. Gruzijas valdības administrācijas vadības atbildes vizīte Latvijā varētu notikt jau tuvākajā laikā un, pēc M. Krieviņa teiktā, arī Latvija ir ieinteresēta pārņemt labākos piemērus no Gruzijas valdības administrācijas pieredzes, īpaši, kas saistīti ar publisko pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem, izmantojot vienas pieturas aģentūras pieeju. 

Vizītes laikā Latvijas delegācijai bija arī tikšanās ar Gruzijas Valsts administrācijas Valdības plānu un inovāciju nodaļu vadītāju Anu Gvenetadzi (Ana Gvenetadze), Starptautiskās izglītības centra vadītāju Nino Čelidzi (Nino Chelidze), Donoru koordinācijas nodaļas vadītāju Tamāru Razmadzi (Tamar Razmadze), kā arī ar Gruzijas Eiropas un Eiroatlantiskās integrācijas ministra biroja ES palīdzības koordinācijas departamenta vadītāju Romānu Kakuliju (Roman Kakulia).

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā