Vēstniece E. Gavele ar Gruzijas ekonomikas ministru pārrunā sadarbības jautājumus

27.11.2015. 17:38

27. novembrī vēstniece Elita Gavele tikās ar Gruzijas ekonomikas ministru Dimitriju Kumisišvili (Dimitry Kumisishvili), lai pārrunātu abu valstu ekonomisko attiecību jautājumus un iespējas tālākai sadarbībai.

Vēstniece ar D. Kumisišvili pārsprieda 7. un 8. decembrī plānoto Latvijas ekonomikas ministres Danas Reiznieces–Ozolas vizīti, ka arī gaidāmo Latvijas – Gruzijas Starpvaldību komisijas 2. sanāksmi, kas notiks Tbilisi un kurā paredzēta Latvijas – Gruzijas Lietišķās sadarbības padomes ietvaros organizēta apaļā galda diskusija.

Vēstniece arī informēja ministru par nule kā notikušo ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vizīti Gruzijā, kā arī par plānoto vizīšu apmaiņu, īpaši uzsverot ekonomisko saišu stiprināšanas nepieciešamību.

Sarunā puses bija vienisprātis, ka mūsu valstīm ir liels sadarbības potenciāls, kas būtu jāizmanto divpusējo ekonomisko attiecību attīstībai. “Gruzijas un Eiropas Savienības parakstītais Asociācijas līgums un DCFTA (Deep and Comprehensive Free Trade Area) ieviešana ir labs instruments Latvijas un Gruzijas ekonomiskās sadarbības padziļināšanai. To neapšaubāmi veicinās arī vīzu režīma liberalizācija, pie kuras šobrīd ļoti intensīvi strādā ES un Gruzija,” uzsvēra E. Gavele.

Arī trīs Latvijas goda konsuli Tbilisi, Kahetijas reģionā un Adžārijas Autonomajā Republikā Latvijas uzņēmējiem var sniegt neatsveramu palīdzību un konsultācijas, lai vieglāk izprastu Gruzijas likumdošanu un tirgus specifiku

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā