Vēstniece E. Gavele Erevānā paraksta Latvijas un Armēnijas Kultūras ministriju Sadarbības programmu

18.11.2015. 13:31

18. novembrī Erevānā vēstniece Armēnijā Elita Gavele un Armēnijas kultūras ministre Hasmika Pogosjana (Hasmik Poghosyan) svinīgā ceremonijā parakstīja abu valstu Kultūras ministriju Sadarbības programmu 2015.–2018. gadam.

Tikšanās laikā vēstniece ar kultūras ministri pārrunāja abu valstu kultūras sadarbības jautājumus un nākotnes projektus. „Šī sadarbības programma ir labs sākuma punkts, lai mūsu valstis varētu uzsākt un īstenot liela mēra kultūras projektus. Tas ir labs ietvars, lai Latvijas un Armēnijas attiecības kultūras jomā attīstītos jau citā - augstākā līmenī. Vienlaikus ir ļoti simboliski, ka šis dokuments tiek parakstīts tieši 18. novembrī - Latvijas Valsts svētkos,” uzsvēra E. Gavele. Runājot par kultūras projektu finansēšanas jautājumiem, vēstniece informēja Armēnijas kultūras ministri par Latvijas Kultūrkapitāla fondu un tā darbību, kā arī pauda gatavību dalīties Latvijas pieredzē. Puses bija vienisprātis, ka Latvijai un Armēnijai ir svarīgi atjaunot inteliģences un kultūras darbinieku savstarpējos regulāros kontaktus, veicināt abu valstu literatūras tulkošanu.

Abu ministriju kopīgi izstrādātā Sadarbības programma būs stingrs pamats Latvijas un Armēnijas sadarbībai visās kultūras un mākslas jomās. Vienlaikus tā būs stimuls, lai veicinātu un paplašinātu abu valstu sadarbību, kultūras apmaiņu un cilvēku savstarpējos kontaktus.

„Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Armēnijas Republikas Kultūras ministrijas sadarbības programma 2015.-2018.gadam” ir izstrādāta, pamatojoties uz 2005. gada 7. oktobrī parakstīto Latvijas Kultūras ministrijas un Armēnijas Kultūras un jaunatnes lietu ministrijas vienošanos par sadarbību kultūrā, un ir šīs vienošanās izpildu instruments. Tā paredz, ka abas puses radīs labvēlīgus apstākļus sadarbības attīstībai praktiski visās kultūras un mākslas jomās: vizuālās un skatuves mākslas, literatūras, kinematogrāfijas, bibliotēku un muzeju, dekoratīvi lietišķās mākslas, kultūrvēsturiskā mantojuma objektu saglabāšanas, nemateriālā kultūras mantojuma un amatiermākslas, tautas daiļamatu, cirka mākslas, kā arī profesionālās kultūrizglītības jomā.

Saskaņā ar programmu Latvijas un Armēnijas Kultūras ministrijas apņemas sekmēt tiešu kontaktu nodibināšanu starp mūzikas iestādēm un koncertorganizācijām, atskaņotājmākslinieku un mūzikas kolektīvu apmaiņu. Sadarbības programmas ietvaros veicinās Latvijas un Armēnijas mākslinieku un kolektīvu piedalīšanos starptautiskajos teātra un mūzikas festivālos, konkursos un tradicionālos pasākumos, kas norisinās abās valstīs, kā arī tiks sekmēta sadarbība literatūras, tulkošanas un grāmatniecības jomā, un veicināta savstarpēja dalība literatūrai un grāmatniecībai veltītos starptautiskos pasākumos.

Tāpat abas ministrijas veicinās projektus un iniciatīvas, kas tiek īstenotas UNESCO, Eiropas Padomes, Eiropas Savienības un Austrumu partnerības ietvaros.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā