Gruzijā latvieši un draugi kopīgi svin Latvijas proklamēšanas gadadienu

17.11.2015. 15:21

17. novembrī Tbilisi Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele savā rezidencē kopā pulcēja latviešu biedrības Gruzijā “Ave Sol!” biedrus, Latvijas draugus un atbalstītājus, Latvijas goda konsulus Gruzijā, lai svinētu Latvijas Republikas proklamēšanas 97. gadadienu. Pirms svinīgā pasākuma, ar visdziļāko līdzjūtību un vienotību ar Francijas tautu, Latvijas vēstniecības diplomāti un viesi ar klusuma brīdi pieminēja 13. novembra Parīzes traģēdiju un terorakta upurus. 

Atklājot svinīgo pasākumu klātesošajiem bija iespēja noskatīties Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzrunu un kopā nodziedāt Latvijas Valsts himnu.

Savā svētku uzrunā vēstniece E. Gavele pauda gandarījumu par iespēju būt visiem kopā Latvijas neatkarības dienas priekšvakarā un aicināja ikvienu pakavēties domās, - “kas man ir Latvija, un, kas esmu es Latvijai!”. Vēstniece izteica vēlējumu Gruzijas latviešus būt aktīviem, gatavojoties Latvijas Valsts 100. gadadienai  - ar savām idejām, domām un darbiem sniegt savu artavu kopīgo lielo svētku norisē. E. Gavele pateicās biedrībai par aktīvo darbu aizvadītajā gadā un ar īpašām piemiņas balvām apsveica aktīvākos biedrības biedrus. 

Latviešu biedrības Gruzijā „Ave Sol!” priekšsēdētāja Regīna Jakobidze ar uzrunu sveica klātesošos svinību dalībniekus un pauda atzinību par latviešu diasporas un tās atbalstīju aktīvu līdzdarbošanos “Ave Sol!” paveiktajos projektos. Pēc svinīgām svētku uzrunām, neformālā gaisotnē vēstniecības Gruzijā diplomāti un vietējās diasporas pārstāvji un atbalstītāji pārrunāja turpmākos sadarbības projektus, kā arī izvērtēja šogad paveikto latviskās kultūras un identitātes kopšanā Gruzijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā