Valsts robežsardzes pārstāvji Gruzijā informē par paveikto

11.11.2015. 14:25

11. novembrī Tbilisi Latvijas vēstniecībā Valsts robežsardzes sakaru virsnieki Gruzijā – pulkvedis Edmunds Ļuļs un kapteinis Edgars Dokāns atskaites sanāksmē informēja par Latvijas sakaru virsnieka punkta Gruzijā paveikto.

Atklājot sanāksmi, vēstniece Elita Gavele akcentēja Latvijas Valsts robežsardzes pārstāvju Gruzijā nozīmīgo ieguldījumu nelegālās imigrācijas apkarošanā. No projekta praktiskajiem aspektiem vēstniece kā lielāko prioritāti uzsvēra dokumentu pārbaudes nozīmīgumu to viltošanas samazināšanas jomā. Vēstniece pateicās Valsts robežsardzes pārstāvjiem E. Ļuļam un E. Dokānam par veiksmīgo sadarbību un sniegto atbalstu vēstniecībai konsulārajā darbā. Viņa aicināja turpināt sadarbību vienotās Šengenas zonas stiprināšanā un izteica pārliecību par Valsts robežsardzes sakaru virsnieka punkta Gruzijā turpmākas darbības nepieciešamību.

Informējot par Latvijas sakaru virsnieku punkta Gruzijā darba rezultātiem, sakaru virsnieks imigrācijas jautājumos pulkvedis E. Ļuļs akcentēja sadarbības nozīmīgumu ES ārējo robežu stiprināšanā un ikdienā darba jautājumu risināšanā. Pasākumā par aktuālo migrācijas jomā iepazīstināja arī Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta, Igaunijas Republikas Policijas un robežsardzes pārvaldes pārstāvji, kā arī Valsts robežsardzes sakaru virsnieks Krievijas Federācijā.

Ikgadējā sanāksmē piedalījās Latvijas Valsts robežsardzes, Lietuvas Valsts robežsardzes un Iekšlietu ministrijas Robežsardzes dienesta, Igaunijas Policijas un Robežsardzes pārvaldes amatpersonas, Somijas, Francijas, Grieķijas, Austrijas, Lietuvas, Igaunijas Gruzijā akreditētie imigrācijas sakaru virsnieki un diplomātiskā korpusa pārstāvji, Gruzijas Iekšlietu ministrijas migrācijas departamenta, Gruzijas robežpolicijas un patruļpolicijas, starptautisko organizāciju, kā arī aviokompāniju „airBaltic”, „Wizz Air” pārstāvji.

Sanāksme notika projekta „Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas imigrācijas sakaru virsnieku punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā” (HOME/2012/EBFX/CA/2013) ietvaros. Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības (ES) Solidaritātes un migrācijas plūsmu pārvaldīšanas pamatprogrammas 2007.-2013. gadam Ārējo robežu fonda ietvaros. Projektu līdzfinansē ES, un tas tiek īstenots no 2014. gada janvāra.

Projekta mērķis ir sniegt ieguldījumu tādu pasākumu veicināšanā, kurus organizē ES dalībvalstu konsulārie un citi dienesti trešās valstīs attiecībā uz trešo valstu valstspiederīgo ieceļošanu dalībvalstu teritorijās, un skar sadarbību starp dalībvalstīm, tai skaitā imigrācijas sakaru virsnieku darbību.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā