Tbilisi svinīgi atver grāmatas par Baltijas – Gruzijas vēsturi un latviešu valodas apguvi

10.11.2015. 17:02

9. novembrī Tbilisi Latvijas vēstniecībā notika gruzīnu vēsturnieka, profesora Niko Džavahišvili (Niko Javakhishvili) grāmatas “Ieskats Gruzijas un Baltijas tautu attiecību vēsturē” latviešu un krievu valodā, kā arī gruzīnu rakstnieka Levana Beridzes (Levan Beridze) un valodnieka Kahas Gabunias (Kaha Gabunia) izdevuma “Salatvelo: latviešu valoda gruzīnu studentiem” atvēršanas svētki.

Klātesot N. Džavahišvili un K. Gabuniam, vēstniece Elita Gavele sveica grāmatu autorus un izteica pateicību par nozīmīgu ieguvumu Baltijas valstu un Gruzijas vēstures jautājumu izpētē. E. Gavele aicināja turpināt iesākto darbu valstu vēsturisko notikumu skaidrošanā un latviešu valodas apmācības veicināšanā Gruzijā.

Uzrunājot klātesošos diplomātiskā korpusa, akadēmisko aprindu un latviešu diasporas Gruzijā pārstāvjus, grāmatu autori pateicās gan Latvijas, gan Gruzijas sadarbības partneriem izdevumu tapšanā. N. Džavahišvili akcentēja turpmākos pētījumus un plānus Latvijas un Gruzijas vēstures faktu apzināšanā. K. Gabunia informēja, ka pašlaik ir uzsākta latviešu – gruzīnu un gruzīnu – latviešu valodas vārdnīcas sastādīšana.

Grāmata “Salatvelo: latviešu valoda gruzīnu studentiem” ir izdota 2014. gadā, turpinot Latviešu valodas aģentūras noteiktai mērķauditorijai paredzētu latviešu valodas mācību palīglīdzekļu sagatavošanu. Grāmatas pamatā ir stāsts par divu cilvēku - latvietes un gruzīna – mīlestību, un Latvijas un Gruzijas ciešo saikni.

Rīgā grāmata “Ieskats Gruzijas un Baltijas tautu attiecību vēsturē” latviešu valodā tika atklāta 10. septembrī, savukārt izdevums krievu valodā – 9. oktobrī.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā