Jaunieši Tbilisi var studēt Latvijas auditorijā

09.11.2015. 17:50

9. novembrī Suhumi Valsts universitātē, kas atrodas galvaspilsētā Tbilisi, tika atklāta Latvijas auditorija. Tagad vienā no Gruzijas universitātēm studentiem ir iespēja tuvāk iepazīties ar informāciju par Latviju, tās vēsturi un politiku, kā arī Latvijas autoru daiļliteratūras darbiem. Pateicoties vēstniecības Gruzijā, Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskās bibliotēkas un Suhumi Valsts universitātes ilggadējai un neatlaidīgajai sadarbībai, ir tapusi mūsdienīga un tehnoloģiski moderni iekārtota mācību telpa.

Svinīgajā Latvijas auditorijas atklāšanā, uzrunājot klātesošos akadēmiskos mācībspēkus, sadarbības partnerus, vēstniece Gruzijā Elita Gavele pateicās visiem projekta idejas atbalstītājiem, kuri sadarbojās telpas iekārtošanā un aprīkošanā. E. Gavele uzsvēra, ka auditorijas izveide ir paliekoša vērtība Latvijas un Gruzijas divpusējo saišu stiprināšanā un tālākā attīstīšanā izglītības jomā, kā arī studentu izglītošanā. Vēstniece arī izteica cerību, ka nākotnē Gruzijas studentiem šeit varētu būt iespējams apgūt latviešu valodu.

Ar uzrunām atklāšanās pasākumā uzstājās arī Suhumi Valsts universitātes rektors Džoni Apakidze (Joni Apakidze) un rektora vietniece, prorektore Indira Dzagania, LU Akadēmiskās bibliotēkas vadītāja Venta Kocere, Gruzijas Izglītības un zinātnes ministrijas amatpersonas, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas profesore Žaneta Ozoliņa, kā arī citi sadarbības partneri.

Latvijas vēstniecība izsaka pateicību par sniegto atbalstu projekta realizācijā Latvijas goda konsuliem Gruzijā – Bekam Odišariam (Beka Odisharia), Bondo Datiašvili (Bondo Davitashvili) un Mikheilam Hundadzem (Mikheil Khundadze), kompānijai “DPA”, “Anagi” un sabiedriskajai organizācijai “Tbiliseli”.

Suhumi Valsts universitāte ir viena no lielākajām Gruzijas universitātēm. Tajā mācās apmēram 3000 studentu, no kuriem trešdaļa ir iekšēji pārvietotās personas – to gruzīnu pēcnācēji, kuriem nācās doties bēgļu gaitās no Abhāzijas teritorijas pēc tās okupācijas 1993. gadā.

Rīgā Gruzijas informācijas centrs tika atklāts LU Akadēmiskajā bibliotēkā 2014. gada septembrī.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā