Tbilisi sveic Rīgas Krievu teātri ar izrādi “Hanuma”

21.10.2015. 17:47

20. oktobrī Gruzijas Starptautiskā mākslas festivālā “Gift” notika Rīgas Krievu teātra iestudējuma “Hanuma” (Khanuma) pirmizrāde Tbilisi. Režisores un horeogrāfes Allas Sigalovas iestudēto džeza komēdiju, kas veidota pēc gruzīnu klasiķa Avksentija Cagareli (Avksenti Tsagareli) lugas motīviem un kurā skan leģendārā gruzīnu komponista Gijas Kančeli (Giya Kancheli) radītās melodijas, Gruzijas publika uzņēma ar lielām ovācijām. Gribojedova Valsts teātrī, klātesot mūzikas autoram G. Kančeli, Latvijas aktieru meistarīgais sniegums, kuru papildināja Gruzijas mākslinieka Georgija Meshišvili (Georgi Meskhishvili) veidotie kostīmi, pārsteidza Gruzijas teātra mākslas cienītājus un kritiķus. Rīgas Krievu teātra aktieri ar vizuāli krāsainu vieglumu spēja parādīt gruzīnu tautas nerimstošo dzīvesprieku, dzīves baudīšanas mākslu un Gruzijas kultūras daudzveidību.

Pēc izrādes Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele, sveicot Latvijas Krievu teātra kolektīvu ar veiksmīgo izrādes “Hanuma” debiju Tbilisi, aicināja izrādes autorus, aktierus, sadarbības partnerus, festivāla “Gift” organizatorus un vietējās latviešu diasporas pārstāvjus uz tikšanos. Pasākumā viesiem bija iespēja klātienē tikties ar māksliniekiem un kopīgi dalīties iespaidos. 21. oktobrī Gruzijas publikai Tbilisi būs vēlreiz iespēja noskatīties iestudējumu.

Viesizrādes “Hanuma” organizē Gruzijas Starptautiskais mākslas festivāls “Gift” sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju, Latvijas vēstniecību Gruzijā, Rīgas Krievu teātri un pateicoties AS “Rietumu Banka” atbalstam.

Rīgas Krievu teātra iestudējuma “Hanuma” pirmizrāde notika 2014. gada 27. septembrī.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā