Vēstniecībā Tbilisi svinīgi atver Māras Zālītes grāmatas “Pieci pirksti” tulkojumu gruzīnu valodā

05.10.2015. 12:49

2. oktobrī vēstniecībā Gruzijā svinīgi tika atvērta dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes autobiogrāfiska bērnības atmiņu grāmata “Pieci pirksti” gruzīnu valodā.

Atklājot literāro vakaru, vēstniece Elita Gavele uzsvēra grāmatas nozīmi Latvijas vēstures notikumu atspoguļošanā. Māra Zālīte un izdevuma tulkotāja Mzia Koberidze pasākuma viesiem nolasīja atsevišķus romāna fragmentus par grāmatas galvenās varones – mazās meitenes Lauras – bērnību latviešu un gruzīnu valodā.

M. Zālīte pasākumā viesiem dalījās savās bērnības atmiņās, kas, līdzīgi kā grāmatā, auditorijā raisīja gan smieklus, gan asaras. Atceroties un novērtējot gruzīnu un Gruzijas lomu savā dzīves sākuma posmā Sibīrijā, romāna autore uzsvēra: „Būt Gruzijā ar šo grāmatu man ir īpašas sajūtas. Manī nav ne piliena Gruzijas asiņu, bet manī ir gruzīnu sievietes piens”.

Grāmatas atvēršanas svētkos piedalījās vietējās latviešu kopienas Gruzijā “Ave Sol!” pārstāvji, Gruzijas augstskolu, valsts amatpersonas un vēstniecības sadarbības partneri.

Grāmata “Pieci pirksti” latviešu valodā izdota 2013. gadā, un tajā M. Zālīte aprakstījusi savu bērnības atmiņu patiesus notikumus par laiku, kad viņa no Sibīrijas ar ģimeni atgriezās Latvijā. Par romānu autore saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu 2013 prozas nominācijā. Minētā grāmata tulkota arī igauņu un lietuviešu valodās.

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā