Latvijas vēstniecībā Tbilisi atzīmē Raiņa un Aspazijas gadu

11.09.2015. 16:50

11. septembrī Latvijas vēstniecībā Gruzijā notiks Rīgas Latviešu biedrības un Latviešu biedrības Gruzijā Ave Sol! organizēts literārais vakars veltīts dzejnieku Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejai.

Literatūrzinātniece Gaida Jablovska pasākuma viesus iepazīstinās ar Rakstniecības un mūzikas muzeja Raiņa un Aspazijas kolekcijas materiāliem, kā arī sniegs ieskatu literātu dzīves un darba gājumā. Ar Raiņa un Aspazijas literāro mantojumu varēs iepazīties arī, apskatot biedrības Ave Sol! sarūpēto grāmatu izstādi. Vakara gaitā latviešu un gruzīnu valodās izskanēs Raiņa poēma „Ave sol!” Latviešu biedrības Gruzijā svētdienas skolas audzēkņi deklamēs Raiņa dzeju bērniem. Sarīkojumu kuplinās koklētājas Rozītes Katrīnas Spīčas muzikālais sniegums.

Tbilisi šobrīd uzturas Rīgas Latviešu biedrības (RLB) delegācija, kuras interese ir apzināt latviešus ārpus Latvijas, veicināt sadarbību ar diasporu, izzināt un sekmēt tautiešu sasniegumus, kā arī veicināt latviskās identitātes un latviešu kultūras mantojuma saglabāšanu. RLB pārstāvji apmeklēja vēstniecību, kur tikās ar pārstāvniecības vadītāja vietnieku Jāni Sīli un otro sekretāri Lauru Dzelzīti, klātesot biedrības Ave Sol! priekšsēdētājai Regīnai Jakobidzei. Tika pārrunāti latviešu diasporai Gruzijā aktuālie jautājumi, kā arī sadarbības iespējas. J. Sīlis informēja par līdzšinējo veiksmīgo sadarbību ar Latviešu biedrību Gruzijā, par vēstniecības atbalstu biedrības iniciatīvām un aktivitātēm.

Novērtējot Raiņa un Aspazijas devumu latviešu kultūrā, Latvijas Nacionālā kultūras padome šo gadu ir pasludinājusi par Raiņa un Aspazijas gadu. Izcilo dzejnieku jubileja ir iekļauta UNESCO atzīmējamo dienu kalendārā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā