Elita Gavele ar Gruzijas kultūras ministru pārrunā turpmāko sadarbību

07.07.2015. 17:41

7. jūlijā Latvijas vēstniece Elita Gavele tikās ar Gruzijas kultūras un pieminekļu aizsardzības ministru Mikheilu Giorgadzi (Mikheil Giorgadze), lai informētu par aizvadītās Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmu un pārrunātu turpmākos starpvalstu sadarbības projektus kultūras un mākslas jomā.

M. Giorgadze pateicās vēstniecei par iespēju Latvijas prezidentūras laikā Tbilisi noskatīties profesionāli augstu vērtējamā Jaunā Rīgas teātra iestudējumu „Garā dzīve”, kā arī atcerējās Latvijas postfolkloras kopas „Rikši” spilgto uzstāšanos Eiropas dienai veltītajā pasākumā. Ministrs arī pieminēja Latvijas Akadēmiskā kora „Latvija” neaizmirstamo uzstāšanos Tbilisi Valsts konservatorijā.

Vēstniece, sakot paldies par sadarbību Gruzijas Kultūras ministrijai un Tbilisi pilsētas domei, aicināja ministru turpināt veiksmīgo kopdarbu kultūras projektu īstenošanā un informēja par šogad vēl gaidāmajiem Latvijas kultūras notikumiem. Oktobra beigās plānotā Starptautiskā dokumentālo filmu festivāla CineDOC-Tbilisi organizatori vēlas demonstrēt arī Latvijas dokumentālās filmas. Jau šobrīd tiek nopietni strādāts, lai Latvijas labākās mākslas filmas būtu skatāmas Tbilisi Starptautiskajā filmu festivālā novembra beigās. Savukārt Latvijas vēstniecība ir iecerējusi organizēt Latvijas filmu festivālu Gruzijas reģionā Svanetijā, kura laikā tiks izrādītas gan spēlfilmas, gan dokumentālās un animācijas filmas, parādot Latvijas kino daudzveidību dažādos laika posmos.

Rīgas Krievu teātris oktobrī ir aicināts piedalīties Mihaila Tumanišvili Starptautiskajā teātru festivālā „Gift” ar izrādi „Hanuma”, kas veidota pēc gruzīnu autora Avksentija Cagareli (Avksentij Cagareli) darba motīviem ar leģendārā gruzīnu komponista Gijas Kančeli (Giya Kancheli) mūziku.

Vēstniece E. Gavele aicināja Gruzijas kultūras ministru M. Giorgadzi apmeklēt Latviju un dāvinājumā pasniedza Latvijas Nacionālā kino centra veidoto filmu izlasi. Ministrs pateicās par uzaicinājumu un pastāstīja, ka Starptautiskajā folkloras festivālā „Baltica 2015” jūlijā vidū Latvijā ir aicināts piedalīties gruzīnu ansamblis no Mchetas pilsētas, bet Dzintaru koncertzālē jau 11. jūlijā uzstāsies slavenais gruzīnu deju kolektīvs no Adžārijas Batumi pilsētas.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā