E. Gavele Gruzijā aicina turpināt strādāt stratēģiskās komunikācijas jomā arī pēc Latvijas prezidentūras noslēguma

30.06.2015. 18:20

Tbilisi 30. jūnijā, noslēdzot Latvijas prezidentūru ES Padomē, Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele uzstājās ar uzrunu paneļdiskusijā „Krievijas propaganda Eiropā - draudi un aizsardzības stratēģija”. 

E. Gavele informēja par Latvijas prezidentūrā paveikto un akcentēja centienus veicināt sabiedrības informētību par notikumiem iekšpolitikā un ārpolitikā iepretim apzināti radītajai Krievijas dezinformācijai. Vēstniece norādīja, ka Latvija savas prezidentūras laikā ir aktīvi strādājusi, lai Eiropas Savienība būtu efektīvāka stratēģiskās komunikācijas jomā. „Atbalsts neatkarīgai mediju videi ES un tās austrumu kaimiņvalstīs bija viena no mūsu prezidentūras prioritātēm,” uzsvēra E. Gavele. Vēstniece atzīmēja arī 26. jūnijā Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam (Donald Tusk) iesniegtā ES izstrādātā Stratēģiskās komunikācijas rīcības plāna nozīmīgumu un norādīja, ka šis plāns palīdzēs daudz efektīvāk vērsties pret Krievijas dezinformācijas iepriekš plānotām kampaņām gan ES dalībvalstīs, gan kaimiņvalstīs. Uzrunas noslēgumā E. Gavele aicināja ES turpināt aktīvi strādāt šajā jomā arī pēc Latvijas prezidentūras ES Padomē izskaņas.

Daļa diskusijas bija veltīta Gruzijas ieinteresētībai saņemt atbalstu jauniešu studijām ES dalībvalstīs, kā arī izrādīta īpaša vēlme, iegūt zināšanas par Eiropas institūciju darbību. E. Gavele informēja par Latvijas Ārlietu ministrijas uzsākto projektu – ,,Padziļināto apmācības programmu tieslietās un ekonomikā Eiropas Kaimiņpolitikas valstīm un Centrālāzijai’’ (Advanced Programme in Law and Economics for the EU Neighbourhood Policy Countries and Central Asia), kurš jau trešo reizi dos iespēju Austrumu partnerības valstu un Centrālāzijas valstu studentiem 12 nedēļas izglītoties Latvijā, kā arī apmeklēt Eiropas institūcijas.

Diskusijā par stratēģiskās komunikācijas nozīmīgumu piedalījās arī bijusī Gruzijas vēstniece ES Salome Samadašvili (Salome Samadashvili), kura prezentēja savu pēdējo pētījumu Strategic Defence for Russia’s Undeclared Information War on Europe (Stratēģiskā aizsardzība pret Krievijas nepieteikto informācijas karu Eiropai), un Lielbritānijas vēstniece Gruzijā Aleksandra Hola Hola (Alexandra Hall Hall). Paneļdiskusiju organizēja Gruzijas Atlantiskā padome sadarbībā ar Stratēģiskās komunikācijas un demokrātijas centru, un to vadīja padomes priekšsēdētājs - vēstnieks Vasils Sikharulidze (Vasil Sikharulidze).  

Vēstniecība Gruzijā Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmas noslēgumā jūnija nogalē Batumi atklāja fotoizstādi „Gruzija – Rīgas samits 2015”, kura ir izveidota no Latvijas un Gruzijas fotogrāfu darbiem un atspoguļo Gruzijas delegācijas dalību Austrumu partnerības samitā 21. un 22. maijā Rīgā. Fotoizstādes atklāšana notika ikgadējās konferences „Gruzijas Eiropas ceļš” laikā, kurā Latviju pārstāvēja Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa – Egnere un Latvijas Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa – Lukaševica.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā