Vēstniecība Gruzijā Starptautisko bērnu aizsardzības dienu svin kopā ar Gori reģiona bērniem

01.06.2015. 20:16

1. jūnijā Tbilisi, Gruzijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā Latvijas vēstniecībā viesojās Gori reģiona 6. līdz 8. klašu  skolēni, kuru pārstāvētās skolas piedalās Gruzijas Ārlietu ministrijas organizētājā atvērto durvju dienu pasākumā „Pasaules tūre”.

Sveicot 11 skolēnus pirmajā „Pasaules tūres” ārvalstu vēstniecībā, Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele pastāstīja par vēstniecības uzdevumiem, mērķiem un diplomāta ikdienas darbu. Skolēni izrādīja īpašu interesi par Latvijas kultūru un Latvijas ievērojamākām personībām. Bērni kā apliecinājumu par Latvijas vēstniecības apmeklējumu savās īpašajās „Pasaules tūres” izsniegtajās pasēs saņēma vēstniecības zīmodziņa attēla nospiedumu. Skolēni, pēc Latvijas vēstniecības apmeklējuma, turpināja viesoties vēl 5 citu valstu diplomātiskajās pārstāvniecībās.

Tbilisi viesojās arī Latvijas vēstniecības iekārtotā Gori reģiona Ditsi ciemata bērnudārza bērni. Latvijas vēstniecība sadarbībā ar Latvijas goda konsuliem Gruzijā Beku Odišariju (Beka Odisharia), Bondo Datiašvili (Bondo Davitashvili) un Mikheilu Hundadzi (Mikheil Khundadze) uzaicināja mazos gruzīnus apskatīt Gruzijas galvaspilsētu. Latvijas vēstniece Elita Gavele un vēstniecības 2. sekretāre Laura Dzelzīte kopīgi ar divdesmit četriem trīs līdz piecus gadus veciem bērnudārza bērniem un to vecākiem apmeklēja Tbilisi zooloģisko dārzu. Noslēgumā mazajiem viesiem bija kopīgas pusdienas McDonald’s restorānā.

Latvijas valsts finansētais bērnudārzs Ditsi ciematā Gruzijā tika atklāts šā gada 24. februārī Ditsi ciematā, kas atrodas tikai pāris simts metru no administratīvi sadalošās robežlīnijas ar Dienvidosetiju. Bērnudārzs tika atklāts pēc 25 gadu pārtraukuma. Latvijas vēstniecība Gruzijā bērnudārza iekārtošanas projektu veica, apgūstot attīstības sadarbības finanšu līdzekļus.

Vēstniecība izsaka pateicību par sniegto atbalstu Latvijas goda konsuliem Gruzijā par iespēju Ditsi ciemata bērniem viesoties Tbilisi.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā